USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Demirtaş'tan Erdoğan'a yanıt...

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi.

Demirtaş'tan Erdoğan'a yanıt...
14-01-2022 17:29
Google News

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine "Sen benim için 'kaygılanmayı' bırak da kendi vereceğin hesabı düşün" yanıtını verdi.

Kasım 2016'dan bu yana Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek” şeklindeki ifadesine yanıt verdi.

Kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda "Siyasetçiler halka, partisine, parlamentoya, bağımsız yargıya hesap verir. Sen benim için 'kaygılanmayı' bırak da kendi vereceğin hesabı düşün" dedi.

""

NE OLMUŞTU?

Başta ekonomi olmak üzere birçok alanda yaşanan sorunlar nedeniyle anketlerde desteğinin azaldığını gören Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partilerine yönelik söylemlerini sertleştirdi.

Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında “CHP'nin başını çektiği ittifakın bir cenahını oluşturan PKK’nın güdümündeki parti ne yapacağını, ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor. Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu. Ama Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek” ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın "Edirne'deki" dediği kişi, Kasım 2016'dan bu yana Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tı. 

Cumhurbaşkanı'nın sözleri, 'Öcalan'ı önümüzdeki seçimlerde de Kürt oyları için HDP'ye karşı koz olarak kullanma niyetinin itirafı’ olarak yorumlandı.

 !#**h35381**#! 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü