USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

16 yaşındaki Beyza 35 kez şikayet etti ama öldürüldü!

İstanbul'da 16 yaşındaki Beyza Doğan, peşini 3 yıldır bırakmayan Selim Tekin (28) tarafından silahla başından vuruldu. Kan donduran olayı gerçekleştiren saldırgan kendi başına da ateş ederek intihara kalkıştı.

16 yaşındaki Beyza 35 kez şikayet etti ama öldürüldü!
08-08-2022 12:54
08-08-2022 23:23
Google News

İstanbul'da 16 yaşındaki Beyza Doğan, peşini 3 yıldır bırakmayan Selim Tekin (28) tarafından silahla başından vuruldu. Kan donduran olayı gerçekleştiren saldırgan kendi başına da ateş ederek intihara kalkıştı. Beyza Doğan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Baba Cuma Doğan, "Bu kişi hakkında 35 şikayet dosyam var. Kızımı beş kere kaçırdı" dedi.

Sözcü'nün haberine göre, Bahçelievler, Cumhuriyet Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan Beyza Doğan, 3 yıl önce henüz 13 yaşındaydı. Küçük yaştaki Doğan, sosyal medyada kendisinden 12 yaş büyük olan Selim Tekin’le tanıştı. Tekin bir süre sosyal medyadan yazıştığı küçük kızı 3 yıl önce Bağcılar’a çağırdı. İddiaya göre, Selim Tekin küçük kızı kaçırarak kayıplara karıştı. Kızlarından haber alamayan aile o dönem emniyete başvuru yaptı. Günler sonra bulunan küçük kız ailesine teslim edildi. Şüpheli ise gözaltına alındı.

PEŞİNİ BIRAKMADI

Yaşanan olayın ardından, iddiaya göre Selim Tekin, Beyza Doğan’ın peşini bir türlü bırakmadı. Küçük kızla ailesinden izinsiz olarak telefon ve internet üzerinden görüşmeye devam etti. Selim Tekin, Doğan ile  bir kez daha ortadan kaybolunca Beyza Doğan ‘ın babası hem emniyete başvurdu. Hem de bir televizyon programına çıkarak yardım istedi. Küçük kız bir kez daha kurtarıldı.

ÇATI ARASINDA SAKLANDI

İddiaya göre, defalarca Selim Tekin tarafından kandırılarak kaçırılan ve cinsel istismara uğrayan  Beyza Doğan’ın ailesi geçtiğimiz aylarda şüpheli için uzaklaştırma kararı aldırdı. Ancak Selim Tekin, karara rağmen küçük yaştaki Doğan’ın peşini bırakmadı. İddiaya göre, Beyza Doğan dün annesi ve 2 kız kardeşiyle evinde oturuyordu. Doğan’ın küçük kız kardeşi S.D. markete alış veriş yapmaya çıktı.  Selim Tekin bu sırada evin önünde bekliyordu. S.D.’nin markete gittiğini görünce binaya çıkarak çatı arasında saklandı.

GENÇ KIZI BAŞINDAN VURDU

S.D.’nin marketten dönmesinin ardından Selim Tekin çatı katından indi. Küçük kız kapıyı açınca hemen peşinden içeriye girdi. İddiaya göre, Selim Tekin peşini bırakmadığı Beyza Doğan’ı zorla banyoya götürdü. Genç kızın başına bir el ateş etti. Daha sonra ise silahı kendi başına dayayarak intihara kalkıştı.

YAŞAMA TUTUNAMADI

Yaralılar Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Beyza Doğan’ın tüm müdahalelere rağmen dün gece hayatını kaybettiği öğrenildi.

EVLERİNİ BASTI

Daha 16 yaşında, peşini bırakmayan, saplantılı bir kişinin yaşamına son verdiği Beyza Doğan’ın ailesinin 3 yıldır saldırganla mücadele ettiği de ortaya çıktı. İddiaya göre saldırgan 16 yaşındaki kızı defalarca kandırarak kaçırdı. Geçtiğimiz yıl Doğan ailesinin evini dahi bastı.

ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMARDAN İŞLEM YAPILMIŞ

Emniyet kayıtlarına göre, ölen genç kızın ailesi kızlarıyla ilgili 8 tane kayıp başvurusu yaptı. Şüpheli defalarca gözaltına alındı. Polis kayıtlarında saldırgan hakkında, “Çocuğun Cinsel İstismarından”, ” Reşit olmayanla Cinsel İlişkiden” de işlem yapıldığı öğrenildi. Belirtilen suçlardan tutuklanan şüphelinin, kısa süre cezaevinde yattıktan sonra serbest kaldığı davaların ise sürdüğü belirtildi.

“35 TANE ŞİKAYET DOSYAM VAR”

Baba Cuma Doğan ise kızının ölümünün ardından yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Bu adam bir buçuk yıl önce Instagram'dan benim kızımla konuşmaya başlamış. Telefonu kızıma uzaktan eğitim için almıştım. Kızım da Instagram'ı yüklemiş ve bu şahısla görüşmüş.

Şahıs önceleri ona abi kardeş şeklinde yaklaşmış daha sonra bunu sevgiliye çevirmiş. Kızıma kötü sözler yazmış. Kız kabul etmiyordu. Bu kez tehditler başladı.

Kızı Bağcılar Meydanı'na çağırdı ve orada kaçırdı. Benim şu anda adliyede bu şahıs hakkında 35 şikayet dosyam var. Kızımı beş kere kaçırdı. Olay olmadan önce benim evime gelip tekmeyle saldırdı, kapımı tekmeledi.

Daha sonra ben savcıya gittim şikayette bulundum savcı koruma kararı çıkardı. Durum bundan ibaret. Kızım şu an yoğun bakımda o şahsın da ne olduğunu bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

“BARİ 1 AY HAPSE ATSAYDINIZ”

Baba Cuma Doğan  sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büyük kızım ve küçük kızım marketten dönüyorlardı o şahıs da bunlardan önce girip binanın merdivenlerinde saklanmış. Benim çocuklar içeri girince o da arkalarından kapıyı zorlamış ve elinde silahla içeri dalmış.

‘Kapıyı pencereyi kapatın hepinizi öldüreceğim' diye tehdit etmiş. Kızım Beyza'yı alıp kafasına silahı dayıyor. Kızım yapma diye yalvarıyorken önce ‘Seni öldürmeyeceğim' diyor ve kızın kafasını koltuk altına alıp kafasına sıkıyor. Ardından da kendi kafasına sıkıyor.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü