USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Yılmaz Özdil: Sedat Peker gazetecilik yapıyor…

Usta Gazeteci Yılmaz Özdil, suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker ile ilgili olay yaratacak paylaşımlarda bulundu.

Yılmaz Özdil: Sedat Peker gazetecilik yapıyor…
02-07-2022 23:10
02-07-2022 23:13
Google News

Usta Gazeteci Yılmaz Özdil, suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker ile ilgili olay yaratacak paylaşımlarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde, yazısında Sedat Peker’den bahseden gazeteci Yılmaz Özdil,” Karadeniz'in hırçın delikanlısı içişleri bakanımız dut yemiş bülbül gibi, çıtı çıkmıyor. Herkese atıyor tutuyor esiyor gürlüyor, mevzu Sedat Peker'e gelince yelkenler suya iniyor.” demişti.

Bu kez sosyal medya hesabından açıklama yapan Özdil, dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. Suç örgütü lideri olmadığını belirten Özdil, “Sedat Peker gazetecilik yapıyor… Dünya basın tarihinde örneği görülmemiş bir olay yaşıyoruz” dedi.

Özdil devamında ise, “Sedat Peker roman olacak, film olacak, anlattığı rezil figürler tarihe kalıcı.” İfadelerini kullandı.

PEKER GAZETECİLİK YAPIYOR

İşte Özdil’in paylaşımları:

Suç örgütü lideri değilim. Yazılı kanunların karakterime uygun olmayan bölümlerini ihlal ettiğim için suçlu olan kişiyim…” Mario Puzo eserlerinde bile böyle cümle yok. Geçici diyenler yanılıyor, Sedat Peker roman olacak, film olacak, anlattığı rezil figürler tarihe kalıcı.

Gazeteciler tetikçilik yapıyor, Sedat Peker gazetecilik yapıyor… Dünya basın tarihinde örneği görülmemiş bir olay yaşıyoruz.

Öte yandan Peker'in de sanıkları arasında olduğu tutuklu yedi kişi hakkında daha tahliye kararı verildi. Böylelikle 92 sanıklı davada tutuklu kalmadı. Bunun üzerine Yılmaz Özdil, paylaşımında, "Sedat Peker örgütü davası açtılar, 92 sanık vardı, müebbet filan istediler, hepsi tahliye oldu, kırmızı bülten tozpembe bülten oldu, ama bunu haber yapmıyorlar, kahraman gazeteci ayaklarına yatanlar da yapmıyor… Hep söylüyorum, en büyük organize suç örgütü, sayın medyamızdır." Demişti.

PEKER'DEN ART ARDA PAYLAŞIMLAR

 Peker, bir medya patronu ve bazı gazeteciler için açıklamalarda bulunacağını söylemişti. Peker Demirören Medya'ya yönelik dikkat çeken paylaşımlarda bulunmuştu. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü