USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Soylu’nun trolleri bütçe görüşmelerine de girmiş!

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun troll ordusu olduğu söylenen 'Ebabil Harekatı'nın Bütçe Komisyon Toplantıları'nda da yer aldığına dair açıklamalarda bulundu.

Soylu’nun trolleri bütçe görüşmelerine de girmiş!
12-01-2023 18:07
12-01-2023 18:24
Google News

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun troll ordusu olduğu söylenen 'Ebabil Harekatı'nın Bütçe Komisyon Toplantıları'nda da yer aldığına dair açıklamalarda bulundu.

TİP Milletvekili Ahmet Şık, CHP’li Özgür Özel’in açıklamalarının ardından Meclis’ten paylaştığı video ve fotoğraflarla, Soylu’nun troll ekibinin Meclis’teki bütçe görüşmelerine nasıl sokulduğunu ortaya serdi.

Twitter hesabından Soylu’nun trolleri hakkında açıklamalarda bulunan Ahmet Şık, 2023 yılı bütçe görüşmelerinden fotoğraflar ve Ebabil Harekatı isimli Twitter hesabının paylaştığı videoyu dikkate sundu.

Şık, Soylu’nun kendisini hedef aldığı sırada çekilen videonun, birkaç dakika sonra Ebabil Harekatı’nın Twitter hesabından dolaşıma sokulduğunu söyledi.

Videonun çekildiği bölümden fotoğraflar paylaşan Şık, fotoğraflardaki kişiler için, “Çekirdek çitleyen de dahil içişleri bakanlığı ve vekillerin danışmanı olduğu iddia edilen bu kişiler Ebabil Harekatı ve ilintili hesaplara videoyu servis eden, sosyal medyaya yayan kişiler” dedi.

Şık, yüzbinlerce dolar ihale de aldığı ortaya çıkan Emin Şen’in, Jandarma ve Emniyet’in resmi Twitter hesaplarını da kullandığını ifade etti. Şık, “Trol ağı Emin Şen’le sınırlı değil. Beyoğlu’nda emlakçılıkla başlayan kariyeri merdivenaltı kumarhanecilikle sürerken 15 Temmuz sonrasında kurulan sözde milli bir derneğin başkanının Soylu ile ilişkileri ve masraflarını hangi uyuşturucu baronunun sübvanse ettiği de ortaya çıkar” dedi. Ahmet Şık, Soylu’nun troll ordusunun başında olduğu söylenen 'Ebabil Harekatı'nın Bütçe Komisyon Toplantıları'nda da yer aldığına dair açıklamalarda bulundu.

Şık’ın konu hakkında attığı tweet dizisi şöyle:

Saray’ın pis işlerinden sorumlu bakanı Soylu’nun trolbaşının Emin Şen olduğunu Özgür Özel açıkladı. Açıklamada en önemli kısım trolbaşı Emin Şen’in jandarma ve emniyetin resmi Twitter hesabını kullanıyor olmasıydı.

Gezi isyanı sonrasında kurulan AKP’nin sosyal medya ekibinin başıma getirilen ve yurt çapında trol eğitimleri veren Şen aynı zamanda muhtarlar buluşmasından seyahatlerine kadar Soylu’nun tüm programlarını organize eden kişi.

Trolbaşı olmanın maliyeti de elbette devlet ihalelerinden sağlanıyor. Ki Özgür Özel de yurttaş vergilerinden 418 bin doların Emin Şen’in sahibi olduğu şirketlere ihale yoluyla aktarıldığını söyledi.

AKP Milletvekili Selami Altunok’un Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemde Trafik Hizmetleri Başkanlığı için hazırlanacak bir kamu spotunun Soylu tarafından Emin Şen’in şirketine fahiş fiyatla verilmesi talebi nedeniyle Altunok ve Soylu arasında tartışma yaşanmıştı.

Trol ağı Emin Şen’le sınırlı değil. Beyoğlu’nda emlakçılıkla başlayan kariyeri merdivenaltı kumarhanecilikle sürerken 15 Temmuz sonrasında kurulan sözde milli bir derneğin başkanının Soylu ile ilişkileri ve masraflarını hangi uyuşturucu baronunun sübvanse ettiği de ortaya çıkar.

Tartışma konusu edilmesi gereken esas konuyu Tolga Şardan daha önce 2 kez yazı konusu etmişti.

2023 yılı bütçe görüşmelerinde Soylu’ya yönelttiğimiz soruların arasında bu konu da vardı. Ama yanıt vermek yerine her zamanki gibi hakaret etmeyi tercih etti.

Satılmış olduğumu iddia ederek “fiyatını söyle” diye yırtınan Soylu’nun hakaret etmesinden birkaç dakika sonra söz konusu video, Özgür Özel tarafından açıklanan Ebabil Harekatı isimli hesaptan dolaşıma sokuldu.

Bütçe komisyon görüşmeleri sırasında oturma düzeni fotoğraflarda görülüyor. Ebabil Harekatı ve ilintili hesaplarda. Dolaşıma sokulan söz konusu videoyu çekenlerde fotoğraflarda görünüyor.

ahmet-sik-ifsa-etti-soylu-nun-trolleri-butce-gorusmelerine-girmis-1112896-1.

Komisyon toplantılarına üyeler, milletvekilleri, ilgili bakanlık temsilcileri ve bürokratlar katılabiliyor. Vekil danışmanlarının katılması dahi yasak ama fotoğraf çekimi ve video kaydı yapmamaları şartıyla esneklik olabiliyor. Fotoğraflardaki kişilerin danışman olduğu söylendi.

ahmet-sik-ifsa-etti-soylu-nun-trolleri-butce-gorusmelerine-girmis-1112897-1.

Çekirdek çitleyen de dahil İçişleri Bakanlığı ve vekillerin danışmanı olduğu iddia edilen bu kişiler Ebabil Harekatı ve ilintili hesaplara videoyu servis eden, sosyal medyaya yayan kişiler. Danışmanlarsa zaten yasağa uymamışlar. Değillerse pis işler bakanının trolleri.

ahmet-sik-ifsa-etti-soylu-nun-trolleri-butce-gorusmelerine-girmis-1112898-1.

Yeri gelmişken “fiyatımı soran” Süleyman Soylu’ya söyleyelim: Alınıp satılabilen birisi olsaydım, menfaatim için işgal ettiğin koltukta oturup hem mafyayla il tutan hem de Saray’ın pis işlerini halleden kişi olarak ben atanmış olurdum. Seni yargılamayan şerefsizdir.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray2151+29
2Fenerbahçe2145+28
3Başakşehir FK2140+11
4Beşiktaş2139+15
5Adana Demirspor2138+18
6Trabzonspor2138+6
7Kayserispor2132+4
8Konyaspor2127+2
9Fatih Karagümrük2126+3
10Gaziantep FK2225+1
11Alanyaspor2125-7
12Sivasspor2224-5
13Antalyaspor2124-8
14MKE Ankaragücü2122-9
15Kasımpaşa2122-13
16Giresunspor2121-18
17Hatayspor2020-20
18İstanbulspor2118-23
19Ümraniyespor2114-14
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü