USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Sedat Peker'den bomba Ethem Sancak ve Perinçek iddiaları

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski AKP MKYK üyesi Ethem Sancak, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Levent Göktaş hakkında dikkat çeken iddialarda bulundu.

Sedat Peker'den bomba Ethem Sancak ve Perinçek iddiaları
01-08-2022 17:46
01-08-2022 17:48
Google News
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski AKP MKYK üyesi Ethem Sancak, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Levent Göktaş hakkında dikkat çeken iddialarda bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen eski AKP MKYK üyesi patron Ethem Sancak, geçtiğimiz gün Doğu Perinçek'in genel başkanlığını yaptığı Vatan Partisi'ne geçeceğini açıklamıştı. 

Söz konusu gelişmenin ardından Perinçek, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in hedefindeki eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a da sahip çıkmış, "Bugün Amerikan emperyalizmine, bugün FETÖ'ye, PKK'ya tavırlı olmasıyla ilgili ve ondan dolayı hedef alınıyor. Hedef alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O nedenle ben Mehmet Ağar'ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım'' ifadelerini kullanmıştı. 

PEKER 17'Yİ İŞARET ETMİŞTİ

Yaşanan gelişmelerin ardından Sedat Peker, kendisine yakınlığı ile bilinen Deli Çavuş isimli hesaptan saat 17'yi işaret ederek; ''Seçime kadar beni rahat bırakın dedim ancak siz kaşındınız'' demiştit. 

YENİ ERGENOKON İDDİALARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Sedat Peker, beklenen paylaşımları yine Deli Çavuş isimli hesap üzerinden yaptı. 

Levent Göktaş ve İnan Kıraç hakkında da ifadeler kullanan Peker, bu isimler üzerinden yeni bir Ergenokon operasyonu yapılacağı yönündeki görüşlere tepki gösterdi. 

PERİNÇEK VE SANCAK İDDİALARI

Peker, eski Azerbaycan Başbakanlarından biri ile yaptığı sohbette geçtiğini öne sürdüğü ifadeleri şöyle aktardı:

'''Sizin oralardaki Türk iş adamlarının paralarını alıp cezaevine atıyorlar abi bu kötü bir şey.” dediğimde kendisi gülerek bana şunu söylemişti “Biz buna şampanya şişesi tarzı diyoruz. Bizim ülkemize gelen iş adamları az bir sermaye ile gelip şampanya şişesinin dar olan ağız kısmından içeri giriyorlar. Biz bunları serbest bırakıyoruz. Bunlar rüşvetler vererek, hile yaparak büyük paralar kazanıyorlar. Yani şampanya şişesinin alt kısmında genişliyorlar. Bu paraları ülkeden çıkarmak istediklerinde görevliler bunları çağırarak ilk getirdikleri sermayeyi ve üzerine biraz da kâr vererek ülkeden ayrılmalarını istiyoruz. Kabul edenler kurtuluyor, kabul etmeyenler ise hem paralarından hem de özgürlüklerinden oluyorlar. Aslında bakarsan adil bir durum.' diyerek gülmüştü.''

Peker bu ifadelerin ardından Türkiye'nin şampanya şişesi sistemini yaşadığını yazarken; bu sistemin 'kurbanlarından' birinin de Ethem Sancak olduğunu ifade etti. 

Peker, şöyle yazdı: 

''Kısa yoldan milyarlarca dolar kazanmasına izin verildi. Sonra ise ötekileştirilerek mallarının tehditle muktedirler tarafından bölüşülmesine sıra gelince, samimiyetliğimle söylüyorum, kendisinden hiç beklemediğim zekice bir hamle yaparak doğu perinçek’in partisine katıldı.

Doğu perinçek’in partisinin halkta hiçbir karşılığı yok. Ancak cırcır böceği gibi sesleri çok çıktığından, mevcut iktidar seçim öncesi onları karşısına almamak için ethem sancağa dokunmayacaklardır. ethem sancak da 3-4 milyon dolar seçim için doğu perinçek’in partisine yardım yaparak milyarlarca dolarlık servetini böylelikle garanti altına aldı.

Siz Twitter’da bu olayı “Mevlana Şems aşkına ne oldu?” diyip makara konusu yaparken size ait olan milyarlarca dolar para ethem sancak tarafından böylelikle garanti altına alındı.''

AĞAR'A DA YÜKLENDİ

Sedat Peker, Perinçek Ağar'a 'kefil' olmasına ilişkin ise şu ifadeleri kullandı: 

''İşin daha komik yanı mehmet ağar’ın oğlu tolga ağarla beraber ethem sancak grubu milli savunma projeleri ile ilgili yüzlerce milyon dolar devletin parasını çalarlarken (Akp Elazığ milletvekili tolga ağar şu anda milli savunma bakanlığı komisyonunda, yani ihaleleri veren komisyon) doğu perinçek düne kadar mehmet ağarı gladyonun başı, uyuşturucu kartellerinin başı, faili meçhul cinayetlerin organizatörü derken dün akşam katıldığı YouTube programında “Ben mehmet ağara kefilim, sicili bozuk kişiler onu kötülüyorlar inanmayın” diyor (benden bahsediyor). doğu perinçek zaten omurgasız bir adam ancak ben programı yapan Sn. Şaban Sevin. için üzüldüm.

Orda doğu perinceğe sadece şunu demesini beklerdim: “Sedat Peker’in bu güne kadar söylediği her şey doğru çıktı. Güney Amerika’dan gelen kokainlerin Mersin ve İzmir limanına geldiğini, mehmet ağarın yönetiminde olan Yalıkavak Marina bölgesindeki yatlarla bölge ülkelerine dağıldığı anlatımı bile 2-3 gün önce doğrulandı. Polisle çatışmaya giren yatın içinde yüzlerde kilo uyuşturucu ele geçirildi. Siz Sedat Peker’e sicili bozuk diyip mehmet ağara nasıl kefil olabiliyorsunuz?” diye perinceğe sormalıydı.''

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü