USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

O afişler Cumhur İttifakı'nın isteğiyle yapılmış!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi bilboardlara asılan afişleri basan şirket açıklama yaparak "Afişlerin baskısı, Cumhur İttifakı'nı oluşturan partilerin talebiyle yapılmıştır" denildi.

O afişler Cumhur İttifakı'nın isteğiyle yapılmış!
21-09-2022 22:36
21-09-2022 23:05
Google News
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi bilboardlara asılan afişleri basan şirket açıklama yaparak, "Afişlerin baskısı, Cumhur İttifakı'nı oluşturan partilerin talebiyle yapılmıştır" denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi şehrin birçok reklam panosuna asılan ve Kılıçdaroğlu ile CHP'li vekilleri hedef gösteren afişleri basan şirket tarafından açıklama yapıldı.

Elazığ'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyareti öncesi CHP'nin 'hoş geldin' yazılı afişler zabıta ekipleri tarafından indirilmiş ve birçok reklam panosuna Kılıçdaroğlu ve CHP'li vekillerin söylediği iddia edilen provokatif afişler asılmıştı.

Kentteki reklam panolarına asılan afişleri basan şirket açıklama yaptı. Açıklamada, "Son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan Bilboardlarda yer alan afişlerin baskısı, Cumhur İttifakını oluşturan siyasi partilerin talebiyle Şirketimiz tarafından yapılmıştır" denildi.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA

Bölgenin yerel haber sitesi HarputTV'de, kentteki reklam panolarındaki afişleri basan şirketin açıklaması yayımlandı. "Cumhur İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle" yapıldığı söylenen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan Bilboardlarda yer alan afişlerin baskısı, Cumhur İttifakını oluşturan siyasi partilerin talebiyle Şirketimiz tarafından yapılmıştır. Baskısını yaptığımız Açık hava reklam mecralarının işletmesi ve asım işleri bize ait değildir.

“BÜTÜN PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİZ”

Şirketimiz, Misyonumuz ve ticari anlayışımız gereği bugüne kadar hiçbir siyasi partinin ne yanında ne de karşısında yer almamış, tam aksine hepsine eşit mesafede bulunmuştur ve böyle olmaya da devam edecektir. Geldiğimiz noktada kamuoyunda yer alan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak adına böyle bir açıklama yapma gereği duyulmuştur."

KILIÇDAROĞLU, ‘PROVOKASYON AFİŞİ’NIN ÖNÜNDE POZ VERMİŞTİ

Elazığ ziyareti öncesi kentte Kılıçdaroğlu’nun gelişini duyuran afişler kaldırılırken Kılıçdaroğlu ile CHP'li vekilleri hedef gösteren afişler asılmıştı. halktv.com.tr’ye konuşanlar, söz konusu imzasız afişleri asanın AKP İl Başkanlığı olduğunu söylemişti.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kendi hakkında asılan afişteki “İktidara gelirsek İHA ve SİHA üretimi duracak” sözünün kendisine ait olmadığını söyleyerek konuyu yargıya taşıyacağını açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu da kendisine atfedilen “(tutuklu eski HDP eş genel başkanı) Selahattin Demirtaş’ın göğsüne şeref madalyası takacağım” diye yazılı afişin önünde elleri bağlı bir şekilde poz vererek Twitter’dan şunları yazmıştı:

  • Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor.

  • Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey saray? Gözünüz ne zaman doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

‘BATSIN BU AYRIMCILIK! BATSIN BU DİLİNİZ!‘

  • Sizinle bizim aramızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!

  • Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, hep beraber.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü