USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Metin Uca, İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı!

Televizyon programcısı Metin Uca, Ankara'ya gitmek için geldiği İstanbul Havalimanı'nda polis tarafından gözaltına alındı. Uca'nın işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Metin Uca, İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı!
02-02-2023 13:33
02-02-2023 14:18
Google News

Televizyon programcısı Metin Uca, Ankara'ya gitmek için İstanbul Havalimanı'nda bulunan Türk Hava Yolları (THY) iç hat CIP Lounge geldi. Bilet işlemlerini yaptıran Uca'nın kimlik kontrolü sırasında hakkında arama kararı olduğu ortaya çıktı.

ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

DHA'da yer alan habere göre bilet işlemlerini yaptıran Uca'nın kimlik kontrolü sırasında hakkında arama kararı olduğu ortaya çıktı. Metin Uca polis tarafından gözaltına alındı.

Hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan arama kararı bulunan Uca, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

MURAT AĞIREL GÖZALTI NEDENİNİ AÇIKLADI

Gazeteci Murat Ağırel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Metin Uca ile görüştüğünü belirtti.

Paylaşımında, Uca ile yaptığı görüşmeyi aktaran Ağırel, Metin Uca ile görüştüğünü kaydeden Ağırel, Uca'nın sergilediği bir oyunda Fatih Sultan Mehmet'in bir sözünü okumasından rahatsız olan bir izleyicinin rahatsız olup şikayetçi olması nedeniyle gözaltına alındığını belirtti.

Ağırel'in paylaşımı şöyle:

“Metin Uca ile görüştüm. Gözaltı nedeni sergilediği ‘’Bunu mu demek istedim ?‘’ adlı oyununda Stefanos Yerasimos’un ‘’Sultan Sofraları’’ adlı kitabında yer alan Fatih Sultan Mehmet’in söylediği bir sözü okuması ! Oyunu izleyen bir kişi rahatsız olmuş ve şikayet etmiş.”

SOYLU'YA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

"Halüsinasyon’un aşırı ileri bir evresi, Sülüsinasyon" tepkisi

Sunucu Metin Uca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Tek parti iktidarında Kuran-ı Kerim okumak yasaktı” sözlerine tepki kişisel sosyal medya hesabından "Gerçek olmayan duyuların algılanması rahatsızlığı diye tanımlanabilecek Halüsinasyon’un aşırı ileri bir evresi, Sülüsinasyon" diyerek tepki göstermişti.

Metin Uca kimdir?

Metin Uca, 13 Kasım 1961 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Uca, sunucu, yazar ve aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Metin Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT'ye geçen Metin Uca, daha sonra televizyon kuruluşlarında kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı. Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri de almıştır. Ünlü isim, 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programları ve "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı.

Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçı, 2004 yılından bu zamana kadar bir kitap üzerinde çalışıyor. 2010 yılında yeniden Star TV'de yayınlanan "Passaparola" adlı programın sunuculuğunu yapmıştır.

METİN UCA KİTAPLARI

Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim, 2004, Epsilon Yayınları,
Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam?, 2006, Epsilon Yayınları,
Tüh, 2007, Doğan Kitap

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü