Kılıçdaroğlu: Zindaşti'yi hapisten kim çıkardı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli'nde Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Kanaat Önderleri buluşmasında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu: Zindaşti'yi hapisten kim çıkardı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli'nde Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Kanaat Önderleri buluşmasında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Her kesim sorunu kendi penceresinden görüyor. 

Bu bereketli topraklarda insanlar üretiyorlar. Çiftçi üretecek, ertesi yıla hazırlanacak. Ertesi yıla hazırlanacak takat kalmazsa, ne yapacak? Bu sorunları siyasetçi çözmelidir. 

Devlet adaletle yönetilir. Adaletin olmadığı yerde devlet yara alır. Devletin hafızası tutar, siyasi partilerde hafıza olmaz.

Devleti adeletle yöneteceğiz. Çiftçi için adalet nedir, döktüğüm alın terinin karşılığını alıyor muyum almıyor muyum?

UYUŞTURUCU BARONLARI

İki yerde polis arama yapar. Kokain bulur, kilolarca. Ne savcı cesaret ediyor soruşturma açmaya ne de biri birşey yapmaya. Evlatlarımızı zehirleyenlere kimse cesaret ederek dokunamıyor. O zaman şu soru: Gücü kimden alıyorlar? O kadar güçlüler ki polis yakaladığı halde savcı birşey yapamıyor. Gücü yöneten siyasetten alıyorlar.

-Evlatlarımızı zehirleyen tüm baronlarla mücadele edeceğim.

-Zindaşti hapisten çıkarıyorsanız, kim çıkardı?

Parayı verenin düdüğü çaldığı devlet olmaz. Birisine haksız olarak sağladığınız imkanların başkasının imkanını ona tahsis etmek demektir.

Uyuşturucu bataklığına sokulmak istenilen bir gençliğimiz var. Bunlar milyar dolarlar kazanırlar ama vergi ödemezler. Mutlu insanların kentlerini yapmak istiyorsak, hepimize sorumluluk düşüyor. Türkiye'yi bu bataklıktan çıkarmalıyız.

EĞİTİM SORUNU

Hala birleştirilmiş sınıflar var. Hala derslik sorunumuz var. Üniversiteler açıldı, yurt sorunumuz var.

20 yıldır yurt sorununu çözemediler. Bir yıl içinde yurt sorunu çözmezsem siyaseti bırakacağım. Ev kiraları aldı başını gidiyor. Sarayda oturanların böyle bir derdi yok.

''BİZE 5 BÜYÜK SORUN BIRAKTILAR''

Bize beş büyük sorun bıraktılar: Eğitim, dış politika, ''

Ayrıntılar geliyor...

16 Eylül 2021 (Haber Merkezi) 1121

Yorumlar (0)

Yorum Yaz