USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Karkamış'ta camilerden Suriye'ye operasyon anonsu!

Gaziantep Karkamış’ta TSK’nın PKK’ya operasyon yapacağı duyurusu cami hoparlörlerinden anons edildi.

17-08-2022 11:29
17-08-2022 11:48
Google News

Gaziantep’in Suriye sınırında bulunan Karkamış ilçesinde camilerden vatandaşlara TSK’nin terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyeceği iddia edilerek evlerde kalınması anonsu yapıldı. Gaziantep Valisi Gül, anonslarla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Karkamış'taki camilerden operasyon anonsları yapıldı.. Bölgedeki camilerden yapılan anonsta "Kahraman Türk Ordusu birazdan terör örgütü PKK'ya operasyon düzenleyecektir." denilirken vatandaşlardan evlerinden çıkmamaları istendi.

SOYLU: MAKSADINI AŞMIŞ BİR İLAN YAPILMIŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin merkez üssü Gölcük’te deprem şehitlerini anma etkinliğine katıldı.

Bakan Soylu, etkinliğin ardından bir gazetecinin Gaziantep’te camilerden yapılan anonslara ilişkin sorusu üzerine şunları söyledi:

“Vali Bey ile biraz önce konuştuk. Sokağa çıkma yasağı falan söz konusu değil. Sadece ufak bir uyarı söz konusu olacakmış, zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğukkanlı olmalarıdır. Oradaki kamu görevlilerini de tenkit ettiğimi söylemek istiyorum.”

VALİ GÜL'DEN AÇIKLAMA  

Gaziantep Valisi Davut Gül, Karkamış ilçesindeki camilerde yapılan anonsların maksadını aştığını ve sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açıldığını bildirdi.

Vali Gül, operasyon başlayacağına dair açıklamaların yer aldığı cami anons videolarına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Konunun incelendiğini bildiren Gül, "Karkamış'ta camilerde yapılan anonslar maksadını aşmış olup sokağa çıkma yasağı gibi bir durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir. Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır." ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Yaşanan gelişmelerin ardından Karkakmış Belediye Başkanı Ali Doğan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Doğan, "Kıymetli hemşehrilerim Karkamış'ta duyulan sesler sizleri telaşlandırmasın, güvenlik güçlerimizin kontrollü müdahalesidir. Zorunlu olmadıkça lütfen evlerinizden çıkmayın." ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü