USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

İstanbul'da cübbeli, sarıklı, tekbirli yürüyüş!

Gençlere yönelik gerçekleştirilen festival ve konserleri iptal ettirildiği günlerde İstanbul Arnavutköy’de hafızların yürüyüşü dikkat çekti.

İstanbul'da cübbeli, sarıklı, tekbirli yürüyüş!
29-05-2022 18:44
Google News

İstanbul Arnavutköy’de hafızların yürüyüşü "Şeriat is loading" mesajıyla paylaşıldı. İcazet törenine Atatürk'e hakaretleriyle bilinen Mustafa Demirkan da katıldı.

Arnavutköy’de bulunan Taşoluk Yeşil Camii Kur’an Kursunda gerçekleştirilen icazet töreni öncesi yüzlerce hafız, sokaklarda yürüdü.

 !#**v1673&pl=true**#! 

Hafızların cübbe ve sarıklarla ‘teşrik tekbiri’ getirerek yürüdüğü anlar İsmailağa’ya yakın hesaplar tarafından ‘şeriat is loading’ diyerek paylaşıldı.

""

Görüntülere gazeteci yazar İzzet Çapa kendisine ait sosyal medya hesabından tepki gösterdi. İzzet Çapa “İstanbul Müftüsü Safi Arpaguş’un da katıldığı Arnavutköy Yeşil Camii Kuran Kursu’nda, hafızlığını tamamlayan 393 öğrenci için düzenlenen icazet törenininden görüntülermiş bunlar… Anladığım kadarıyla çocuklar törenin yapılacağı yere gidiyorlar… Maşallah diyelim demesine de…
Sanki bir gövde gösterisi, bir meydan okuma havası yok mu sizce de…” dedi.

""

ATATÜRK’E HAKARET EDEN MUSTAFA DEMİRAKAN DA KATILDI

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Ayasofya’da gerçekleştirilen icazet töreninde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alarak “Zalim ve kafir” diyen Mustafa Demirkan da Arnavutköy’deki törene katıldı.

İSTANBUL MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN PAYLAŞIM

İcazet törenine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan İstanbul Müftülüğü,  törene İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş'un da katıldığını duyurdu.

""

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü