USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

Gaziantep'te besiciler karayolunu trafiğe kapattı!

Gaziantep'te besiciler karayolunu trafiğe kapatarak hayat pahalılığını protesto ettiler.

07-08-2022 15:03
07-08-2022 15:08
Google News

Gaziantep'te toplanan yüzlerce küçükbaş hayvan besicisi, Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarında yaptığı yüzde 25'lik indirim kararına tepki göstererek D-400 karayolunu trafiğe kapattı.

Gaziantep'te toplanan yüzlerce küçükbaş hayvan besicisi, Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarında yaptığı yüzde 25'lik indirim kararına tepki gösterdi.

Gaziantep-Nizip arasındaki ulaşımın sağlandığı D-400 karayolunda toplanan hayvan besicileri, yolun 20. kilometresini çift taraflı trafiğe kapatarak Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarında yaptığı yüzde 25'lik indirim kararını protesto etti.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Şahinbey Belediye meclis üyesi Uğur Kalkan, "Akp'nin yanlış politikaları vatandaşlarımızın canına tak etti. Besici vatandaşlarımız bugün Gaziantep - Nizip karayolunda eylem yaparak;karayolunu trafiğe kapattılar. Yaşanan hayat pahalılığına ve fiyatlara bir çözüm bulunmalı." ifadelerini kullandı.

"MAĞDUR OLDUK"

İndirim kararıyla mağdur olduklarını ve zarar ettiklerini söyleyen küçükbaş hayvan besicileri, yetkililere çağrıda bulanarak yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulunması ve canlı hayvan ihracatının önünün açılması konusunda destek istedi.

YOL TEKRAR TRAFİĞE AÇILDI

Öte yandan, trafiğe kapatılan ve yüzlerce araç kuyruğunun oluştuğu D-400 karayolu, olaya müdahale eden jandarma ve polis ekiplerinin çalışmasıyla 30 dakika sonra tekrar trafiğe açıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü