USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Erk Acarer: Sedat Peker vasiyetini yazmış!

Gazeteci Erk Acarer, danışmanı Emre Olur'un Türkiye'ye getirilmesinin ardından Sedat Peker'in çok öfkelendiğini, BAE yetkilileri tarafından çağrılarak görüşme yaptığını aktardı.

Erk Acarer: Sedat Peker vasiyetini yazmış!
21-09-2022 19:28
21-09-2022 19:44
Google News

Gazeteci Erk Acarer, danışmanı Emre Olur'un Türkiye'ye getirilmesinin ardından Sedat Peker'in çok öfkelendiğini, BAE yetkilileri tarafından çağrılarak görüşme yaptığını aktardı. Acarer, Peker'in vasiyetini de yazdığı ileri sürerek, bu vasiyette İçişleri Bakanı Soylu'ya ilişkin özel bir bölüm bulunduğunu kaydetti.

Gazeteci Erk Acarer, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker’in ‘ofise’ çağırıldığını duyurdu.

Bugüne kadar Peker’in sadece bir kez ofise çağrıldığını kaydeden Acarer, “BAE temsilcileri genellikle kaldığı yere gelir ve görüşürlerdi. Edindiğim son bilgilere göre Emre Olur’un Türkiye’ye iadesinden sonra Peker, görüşme için resmi ofise çağırılmış” ifadelerini kullandı. Acarer’in “Peker’in yakın çevresinden” aldığı bilgilere göre Peker çok öfkeli, ayrıca vasiyetini de yazmış.

Acarer, kendisine ait YouTube kanalındaki yayınında ‘danışmanı’ Emre Olur’un Türkiye’ye getirilmesinin ardından Sedat Peker’in de resmi ofise çağrıldığını açıkladı.

‘PEKER VASİYET YAZMIŞ’

Acarer’in yayında söyledikleri şöyle:

“Peker vasiyet yazmış. Üç önemli nokta var bu vasiyette. Peker’in anlattıkları iktidarı çok rahatsız etti ve çok ciddi bir baskıya maruz kaldı. Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur üç gün önce gözaltına alınmıştı. Türkiye’ye getirildi.

Bu arada (BAE’de bulunan) Sedat Peker’e yönelik çok yoğun bir baskı var. BAE’den temsilciler kaldığı yere geliyorlardı. Fakat Sedat Peker uzun bir aradan sonra bugün (dün) ilk defa resmi bir ofise görüşmeye çağırıldı.

‘PAYLAŞIM YAPARSA İADESİ BİLE GÜNDEME GELEBİLİR’ 

Peker bu görüşmede Süleyman Soylu’nun Emre Olur’la ilgili attığı ‘Bir soysuzu daha yakaladık’ paylaşımını göstermiş. ‘Beni bu şekilde tehdit ediyorlar’ ifadelerini kullanmış. Sedat Peker bir paylaşım yaparsa iadesi bile gündeme gelebilir.

Yakın çevresinden aldığım bir takım bilgiler var. Emre Olur’un olması olmaması çok da fark etmiyor. Sedat Peker’in yakın çevresiyle iletişimi devam ediyor. Sedat Peker’in çok öfkeli olduğundan söz ediliyor.

‘MAL VARLIĞIM KALMADI’ 

Bir de Sedat Peker’in bir vasiyet hazırladığı ifade ediliyor. Vasiyetin şöyle başladığı belirtiliyor: ‘Bizim gibi insanlara ölüm gelebilir, nereden geldiği belli olmaz. Buna hazırlıklıyım, bunu da yadırgamam’ diyor. Şöyle devam ediyor; ‘mal varlığım kalmadı, kimseye bir şey bırakamam bu yüzden.’

‘VASİYETTE SÜLEYMAN SOYLU’YLA İLGİLİ ÖZEL BİR BÖLÜM VAR’ 

Vasiyette özellikle bir konu ön plana çıkıyor. Süleyman Soylu’yla ilgili özel bir bölüm var. ‘Bizim arkadaşlarımız soysuz değildir. Soysuz olanlar bellidir. ‘Toplumun mal varlığına göz dikenler, uyuşturucu baronlarıyla iş tutanlar soysuzdur’ ifadelerini kullanıyor.

‘OY İŞLEMLERİ TAMAMLANINCAYA KADAR EVE DÖNMEYİN’ 

Vasiyetten aynen okuyorum: ‘Yine söylüyorum, sandık namustur. AK Parti’nin seçime kadar sokağa çekme oyununa prim vermeyin. Ancak oy işlemleri tamamlanıncaya kadar da eve dönmeyin. Bir hileye izin vermeyin. Başıma bir şey gelmezse seçime iki ay kala söz verdiğim bilgileri toplumla buluşturacağım.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü