USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Yılmaz Özdil'den bomba yazı: Emre Olur, Zehra olmaz!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in basın danışmanı olduğu belirtilen Emre Olur’un tutuklanmasıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yılmaz Özdil'den bomba yazı: Emre Olur, Zehra olmaz!
22-09-2022 10:50
22-09-2022 10:52
GAZİANTEP
Google News

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in basın danışmanı olduğu belirtilen Emre Olur’un tutuklanmasıyla ilgili kaleme aldığı yazısında, “Sedat Peker meselesi bir kez daha kabak gibi ortaya koymuştur ki ‘Hukuk herkese lazım’ lafı palavradır, aslında ‘hukukçu herkese lazım’dır!” dedi.

Arnavutluk'ta yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Emre Olur, savcılıktaki ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı. Yılmaz Özdil bugünkü yazısında Sedat Peker’in şimdiye kadar gündeme getirdiği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da hedef alan iddialarını hatırlattı. Yine Peker’in açıklamaları arasında adı geçen ve boşanma davasıyla gündem olan AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu hakkında suç duyurusunda bulunmak isteyenlerin “savcı yok” denilerek dilekçelerinin kabul edilmeyişini hatırlatan Özdil, şunları kaydetti:

“Zehranım hakkında suç duyurusunda bulunabilmek için Tiran savcılığına mı başvurmak gerekiyor yani? Sedat Peker meselesi bir kez daha kabak gibi ortaya koymuştur ki… “Hukuk herkese lazım” lafı, palavradır. Aslında “hukukçu herkese lazım”dır! Herkese yetecek kadar hukuk var. Hukukçu olmayınca manası yok.

Bana sorarsanız, bu zihniyetin iktidarından kurtulur kurtulmaz, ilk yapılması gereken işlerden biri, hukuk fakültelerini yeniden ele almaktır. Hakim, savcı, avukat olmak isteyen gençlere, hukuk öğretmekten önce, hukukçu olmayı benimsetmektir. Diplomayla, unvanla, makamla filan değil… Özgürlük, bağımsızlık, ahlak, erdem, onur, vicdan, cesaret gibi değerlerle hukukçu olunabildiğini öğretmektir.

Aksi halde… Emre Olur, Zehra olmaz. Memleketi güya adında adalet olan parti yönetir ama, böyle adalet olmaz.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü