USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Soylu, 'Meral Hanım' diyerek Akşener'i hedef aldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef alan açıklamalarda bulundu.

Soylu, 'Meral Hanım' diyerek Akşener'i hedef aldı!
28-07-2022 19:34
28-07-2022 19:37
Google News
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef alan açıklamalarda bulundu. Soylu, Akşener'in "uyuşturucu" eleştirilerine "Meral Hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef aldı.

Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Meral Akşener’in "Uyuşturucu diye bir meselenin benim gezdiğim yerlerde de İstanbul’da da ne kadar önemli olduğunu gördük. Bana Ahlat’ta, İstanbul’da, Ankara’da da söyledi anneler. Yüz liraya uyuşturucu satılıyorsa bazıları görevini yerine getirmiyor demektir. Her yerde annelerin şikayeti uyuşturucu, demek ki bir yerlerde bozukluk var, bunun düzeltilmesi gerekiyor” sözlerine yanıt verdi.

"BİZİM DE PAYIMIZ VAR"

Soylu açıklamasında, Akşener hakkında üstü kapalı olarak FETÖ imasında bulundu. Soylu, “Meral Hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. ‘Başbakan olacağın’(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941'den, 2021 sonunda 270’e düştü” dedi.

Soylu devamında şunları ifade etti:

“Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız… Meral Hanım;  Oturduğun büyükelçilere Batı'nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü