USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Flaş iddia: Sınırdan ellerini kollarını sallayarak giriş yapıyorlar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Kaçak göçle mücadelemiz sürüyor" açıklamasına rağmen sınırlardan kaçak göçmenler gelmeye devam ediyor.

31-07-2022 14:41
31-07-2022 15:34
Google News

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Kaçak göçle mücadelemiz sürüyor" açıklamasına rağmen sınırlardan kaçak göçmenler gelmeye devam ediyor.

Süleyman Soylu'dan kaçak göçmenlerle ilgili "mücadelemiz sürüyor" açıklaması geldi ancak kaçak göçmenler sınırları aşarak gelmeyi sürdürüyor. Son olarak Gaziantep'ten bir video paylaşan CHP'li Kalkan, "Videoda görüldüğü üzere Suriye tarafından ellerini kollarını sallayarak, ülkemize giriş yapıyorlar." diye yazdı.

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, "Burası Gaziantep/Karkamış/Karanfil Mahallesi.Videoda görüldüğü üzere Suriye tarafından ellerini kollarını sallayarak,ülkemize giriş yapıyorlar.Güvenlik önlemlerinin gözden geçirilmesinde ve bölge halkından konuyla ilgili bilgi alınmasında fayda olduğu kanaatindeyim." ifadelerini kullandı. 


Soylu, son olarak, geçtiğimiz ay Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kaçak göçle mücadelemiz sürüyor" diye yazmıştı. Daha önceki aylarda ise sınır güvenliğinin sağlandığını ve bunun için çalışmaların sürdüğünü söylemişti. 

SOYLU: 'TÜRKİYE'DE SINIRLAR İYİ TUTULMUYOR' DEMEK VİCDANA SIĞMAZ

Geçtiğimiz nisan ayında CHP'nin sınır güvenliğiyle ilgili eleştirilerine, Soylu'nun yanıtı şöyle olmuştu:

"Bir siyasi partinin 14. katından 'Türkiye'de sınırlar iyi tutulmuyor, sınır namustur' diyerek burada yapılanları görmezden gelmek vicdana da insanlığa da fedai can ederek buralarda mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimize bühtan ve iftiradır. Devletinden emin olmayanlar olabilirler, siyaset adına burada yıllarca hududu namus bilen ve bunun için fedai can eden, kınalı kuzularımız, kahraman askerlerimiz, polislerimiz, jandarmamız ve güvenlik korucularımız büyük bir mücadeleyi ortaya koyarken birilerinin sadece siyasi hevesleri oluşsun diye birtakım iftiralar altında kalabilirler ama bu memleket iftira atanların söyledikleriyle burada kahramanca mücadele eden arkadaşlarımızın o gayretlerini ortadan kaldırmaz. İftiralar iftira sahiplerinin olur." 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü