USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Sedat Peker'den Emre Olur açıklaması...

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur’un ifadesinde ‘tweetleri cahilliğimden attım’ ifadelerini kendisinin istediği ile söylediğini açıkladı.

Sedat Peker'den Emre Olur açıklaması...
21-09-2022 23:15
21-09-2022 23:20
Google News

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur’un ifadesinde ‘tweetleri cahilliğimden attım’ ifadelerini kendisinin istediği ile söylediğini açıkladı. 

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, müvekkilinin Emre Olur’un ‘tweetleri cahilliğimden attım’ ifadeleri hakkında açıklama yaptığını bildirdi. Barkın, Olur’un savcılıktaki ‘tweetleri cahilliğimden attım’ ifadesinin Peker’in kullanmasını istediğini açıkladı. Barkın’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

“UÇAĞA BİNMEDEN ÖNCE OLUR İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜM”

“Sayın Sedat PEKER ile biraz önce telefonla görüştüm. Gün içerisinde tutuklanan Sayın Emre Olur ile ilgili kendisini seven veya sevmeyen bazı çevrelerin yaptıkları yorumlardan üzüntü duyduğunu dile getirdi. Emre Olur Abu Dhabi’den uçağa binmeden önce kendisi ile telefonla görüşmüş.

“O İFADELERİ KULLANMASINI BEN İSTEDİM”

Emre Olur’a “Emniyette sana kötü davranabilirler. Bu yüzden, sosyal medya hesabımın Sedat PEKER tarafından kullanılmasının hukuken suç olduğunu değerlendiremedim, cahillik yaptım.” demesini Emre Olur’dan kendisinin istediğini söyledi. Bütün dostlarına olduğu gibi Emre Olur’a da koruma içgüdüsü ile yaklaştığını, bu yönde ifade vermesini istediğini ifade etti. Ancak sosyal medyada ve bazı basın organlarında yapılan yorumları görünce açıklama yapma zorunluluğu hissettiğini söyledi.

“BEDEL ÖDENECEKSE EN ÖNDE OLMAK İSTERİM”

Sayın PEKER’e neden böyle bir istekte bulundunuz diye sordum. “Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı. Bu felsefem nedeniyle yanlış yorumlamaya neden olacak bir durum ortaya çıktı” dedi.

“CEHALET DEĞİL KORUMA İÇGÜDÜSÜ”

İfadesindeki bir kelimenin bu şekilde yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Mevzunun nedeni cehalet değil de koruma içgüdüsü. Bu arada Emre Olur’u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın ifade sürecine dair açıklama yapacağını iletti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü