USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Özgür Özel, 1 Nisan'dan sonra yaşanacakları açıkladı

CHP lideri Özel, Muğla'da partisinin aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Özel, 'Mehmet Şimşek'in ağzında bir bakla' var diyerek 1 Nisan'dan sonra yaşanacakları açıkladı.

Özgür Özel, 1 Nisan'dan sonra yaşanacakları açıkladı
28-02-2024 19:17
28-02-2024 19:20
MUĞLA
Google News

CHP lideri Özel, Muğla'da partisinin aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Özel, 'Mehmet Şimşek'in ağzında bir bakla' var diyerek 1 Nisan'dan sonra yaşanacakları açıkladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla'da partisinin aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu.

Özel, Türkiye’nin ekonomik gidişatından olumsuz etkilenen kesimlere seslendiği konuşmasında, 1 Nisan’dan sonrasının çok geç olacağını vurguladı.

'MEHMET ŞİMŞEK'İN AĞZINDA BİR BAKLA VAR'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ‘ağzında bir bakla olduğunu’ söyleyen CHP lideri Özel, “Diyor ki, 1 Nisan’dan sonra sıkı para politikasına geçeceğiz. Bunun emekçiler için anlamı hak edilen zammı almamaktır. Emekliler için bugünkü açlık sınırından 7 bin lira aşağıda olan emekli maaşını artırmamaktır. Küçük esnaf için yeni vergi yükleri, artan enflasyon, zamlar ve hayat pahalılığı demektir” ifadelerini kullandı.

Özel’in konuya ilişkin açıklamalarından öne çıkan kısım ise şöyle:

“31 Mart seçimleri bundan sonra herhangi bir seçimin olmayacağı seçimler. Mehmet Şimşek’in ağzında bir bakla var. Diyor ki, 1 Nisan’dan sonra sıkı para politikasına geçeceğiz. Bunun emekçiler için anlamı hak edilen zammı almamaktır. Emekliler için bugünkü açlık sınırından 7 bin lira aşağıda olan emekli maaşını artırmamaktır. Küçük esnaf için yeni vergi yükleri, artan enflasyon, zamlar ve hayat pahalılığı demektir.

'1 NİSAN'DAN SONRA YAPACAK HİÇBİR ŞEY KALMAMIŞ DEMEKTİR'

1 Nisan geldiğinde artık ertesi gün yapacak hiçbir şey kalmamıştır bunlara engel olmak için. Eğer bir şey yapacaksanız 1 Nisan’dan 1 gün sonra yapamazsınız. 1 Nisan’dan bir gün önce yapacaksınız. 31 Mart’ta sandık başında yapacaksınız."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Meral Erdoğan
Meral Erdoğan 2 ay önce
Dünyada sadece vatandaştan alınan vergilerle ayakta duran, hiç üretim olmayan, ithalata bağlı yaşayan başka bir ülke daha yoktur. Bunlar başımızda kalmaya devam ederse, önümüzde ki seneleri düşünemiyorum. Duvarları kazıyıp yeriz artık!
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü