USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Özdağ: Hem Atatürk'ün askeri, hem Erdoğan'ın milletvekili olunmaz!

Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılacağı iddiasını gündeme getiren eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu. Ümit Özdağ da Çelebi'nin Cumhur İttifakı'nı öven paylaşımlarına tepki gösterdi.

07-08-2022 15:52
07-08-2022 16:07
Google News

Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılacağı iddiasını gündeme getiren eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu. Ümit Özdağ da Çelebi'nin Cumhur İttifakı'nı öven paylaşımlarına tepki gösterdi.

Kamuoyunda 'Teğmen Çelebi' olarak bilinen, milletvekili seçildiği CHP'den istifa ettikten sonra Memleket Partisi'ne katılan, oradan da Genel Başkan Muharrem İnce'yle anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle ayrılan Mehmet Ali Çelebi, şimdilerde AKP - MHP ittifakına yakın söylemlerde bulunuyor.

Çelebi’nin AKP’ye katılacağı iddiasını gündeme getiren eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu.

“İYİ PARTİ’YE MESAJ YOLLUYOR ANCAK İYİ PARTİ DOĞRU OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR”

Yarkadaş, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Dün gece TV100’de anlattıklarıma ek olarak: Mehmet Ali Çelebi, Memleket Partisi’nden istifa ettikten sonra Zafer Partisi ile yakınlaşıyor. Daha sonra ise TBMM Lokantasında MHP’lilerle iki kez yemek yiyor.

Bir süre sonra da İYİ PARTİ’ye mesaj yolluyor. Ancak İYİ PARTİ ittifak ortağı CHP’den ayrılan bir vekili transfer etmenin doğru olmayacağı kararını veriyor. Çelebi bunun üzerine AKP’ye mesaj yolluyor. Bir grup başkanvekili ve bir MKYK üyesi ile görüştükten sonra AKP’ye katılıyor. Herkes “MHP’ye gider” diye yorum yaparken AKP’ye gidiyor.

Çelebi, emek vermeden yemek yemenin bir örneği… Biz de zaman zaman partimiz CHP ile bazı konularda ters düştük. Ama bir gün bile üyesi olmaktan onur duyduğum CHP’den ayrılmak aklımızın ucundan bile geçmedi.

Dün gece TV 100’de de söyledim. CHP beni 40 ve 41 yaşında iki kez milletvekili seçtirdi ve TBMM Üyesi olma onuru verdi. Milletvekilliği gelip geçici bir kamu görevidir. Sadece bir daha vekil olabilmek adına bambaşka mecralara savrulmak, en başta bize güvenip oy veren seçmenlerimize saygısızlıktır. Çelebi, tutuklanan komutanlara da ayıp etti.”

ÖZDAĞ’DAN TEPKİ: HEM ATATÜRK'ÜN ASKERİ, HEM ERDOĞAN'IN MİLLETVEKİLİ OLUNMAZ

Bu arada, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Çelebi’nin Cumhur İttifakı’nı öven mesajlarına tepki gösterdi.

Özdağ, şunları kaydetti:

“Sevgili Çelebi, Türk Milleti Saray Rejimi ve Sarı Muhalefet arasına sıkışamaz. Erdoğan'ın FETÖ ile kavgası, cumhuriyeti değil, iktidarını korumak içindir. Erdoğan'ın politik düşmanı Atatürk'tür. Hem Atatürk'ün askeri, hem Erdoğan'ın milletvekili olunmaz. Şehitleri üzmeyin!”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü