'Milli Mücadele Kahramanları' resim yarışması

Gazikültür A.Ş. tarafından ‘’Gaziantep Milli Mücadele Kahramanları Portreleri’’ konulu uluslararası resim yarışması düzenlendi

'Milli Mücadele Kahramanları' resim yarışması

Gaziantep Savunması kahramanlarını anmak ve  anılarını ölümsüzleştirmek amacıyla Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür A.Ş. tarafından ‘’Gaziantep Milli Mücadele Kahramanları Portreleri’’ konulu uluslararası resim yarışması düzenlendi

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yılı nedeniyle, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür A.Ş. tarafından, Gaziantep Savunması kahramanlarının konu edildiği uluslararası resim yarışması düzenlendi.

YARIŞMA 3 KATEGORİDE YAPILACAK

‘’Gaziantep Milli Mücadele Kahramanları Potreleri’’ konulu resim yarışması yağlıboya, suluboya ve desen (karakalem) olmak üzere üç kategoride  gerçekleştirilecek.Yağlıboya kategorisinde seçilecek 10 eserden her birine 2.000 TL, Suluboya kategorisinde seçilecek 10 eserden her birine 1.000 TL, Desen (kara kalem) kategorisinde seçilecek 10 eserden her birine 1.000 TL başarı ödülü ve belgesi verilecek.

KAHRAMANLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRMEK İSTEDİK

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Resim Bölümü ve Yarışma Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ayhan Özer, Gaziantep Savunması kahramanlarını anmak ve ölümsüzleştirmek amacıyla böyle bir yarışma düzenlediklerini söyledi. Özer ‘’Yarışmaya son katılım tarihi 21 Aralık 2020 olarak belirlendi. 25 Aralık’ta da online ödül töreni  gerçekleştirilecek. 14 Ocak 2021, Gaziantep Üniversitesi Tarihi Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezi’nde ise sergi açılacak.’’ dedi

SEÇİCİ KURUL

‘’Gaziantep Milli Mücadele Kahramanları Potreleri’’ konulu resim yarışması seçici kurulundaGaziantep Büyük Şehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Arif Özaydın, Gazikültür Sanat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tanrıöver, Gazikültür Sanat A.Ş Genel Müdürü Prof.Dr. İbrahim Yakar, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Prof. Dr. Mustafa Cevat Atalay, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Doç. Dr. Ayhan Özer  ve Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Taylan Güvenilir yer alacak.

KATILIM KOŞULLARI

 1. Yarışma, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi çalışanları ve Seçici Kurul’da görev alanların birinci derece yakınlarının dışında tüm dünyadan sanatçılara (her yaştan) açıktır.
 2. Yarışmaya katılacak eserler yağlıboya, suluboya ve desen (karakalem) olmak üzere üç kategoride yapılacaktır.
 3. Her sanatçı yarışmaya dilediği sayıda eserle katılabilir.
 4. Konu: “Gaziantep Milli Mücadele Kahramanları Portreleri” olarak belirlenmiştir. Portresi yapılacak Milli Mücadele Kahramanlarının ayrıntılı görseller için tıklayınız.
 5. Yarışmaya katılan eserler daha önce yarışmaya katılmamış, ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş olmalıdır.
 6. Eserlerin boyutları: kısa kenarları 50 cm’den küçük, uzun kenarları ise 100 cm’den büyük olmamalıdır.
 7. Yarışmaya yurtiçinden katılacak eserler, çerçevesiz, korunaklı biçimde paketlemiş olarak elden ya da posta ile Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil- Gaziantep, TÜRKİYE adresine ulaştırılmalıdır.
 8. Yarışmaya yurtiçinden gönderilen eserlerin son teslim tarihi 21 Aralık 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadardır.
 9. Yarışmaya yurtdışından katılım: [email protected] adresine eserlerin görselleri ile katılım formlarının gönderilmesi, eserlerin kargo ya da posta ile Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil- Gaziantep, TÜRKİYE adresine gönderilmesi ile yapılabilecektir. Eserlerin e-posta ile son teslim tarihi 21 Aralık 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadardır.
 • Yarışmaya yurtdışından katılımda oluşabilecek makul gecikmeler dikkate alınacak, ancak eserlerin orijinallerinin yarışma düzenleme komisyonuna ulaşmaması halinde, eserlerin (ödüle değer görülmeleri durumunda) ödülleri verilemeyecektir.  
 • Yarışmaya yurtdışından katılımda çalışmaların fotoğraflarının *.jpg formatında ve görsellerin çözünürlüğü kısa kenarı en az 2000 piksel olacak şekilde kaydedilmesi sağlanmalı ve iletilmelidir.
 • Başvuru formunun imzalı olarak, eserle birlikte verilmelidir.
 • Bilgilerin ve belgelerin eksik olması durumunda başvuru, seçici kurul elemesine girmeden değerlendirme dışı bırakılacaktır.
 • Ödül alan eserler ve sergilemeye değer bulunan eserler 24 Aralık 2020 tarihinde http://gsf.gantep.edu.tr/ adresinden duyurulacaktır.
 • Eserlerin arka yüzünde eserin adı, yapım yılı, boyutları, tekniği ve sanatçının adı ve soyadı, adres ve telefon bilgilerini belirten A4 boyutunda esere zarar vermeyecek biçimde yapıştırılmış bir etiket bulunmalıdır.
 • Posta ve kargo yoluyla gönderilecek eserlerde oluşabilecek olası zarar ve gecikmelerin tüm sorumluluğu sanatçıya aittir.
3 Aralık 2020 (Haber Merkezi) 1758

Yorumlar (0)

Yorum Yaz