İnce'den Erdoğan'a '10 bin dolar' sorusu...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Şişli'de, partisinin İstanbul il binasının açılışını gerçekleştirdi. 

İnce'den Erdoğan'a '10 bin dolar' sorusu...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin İstanbul il binasının açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı adayı olacağını söyleyen İnce, "Cumhurbaşkanlığı seçimi iki turlu, 50+1 almak lazım. Yani, çatı aday doğru değildir" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Şişli'de, partisinin İstanbul il binasının açılışını gerçekleştirdi. 

Resim

Açılış töreninde konuşan İnce, "Cumhuriyet Halk Partililere sesleniyorum, 'Bu parti şirazesinden çıktı, bu artık Atatürk'ün partisi değil' diyorsan, memnuniyetsizsen, gidişatı iyi görmüyorsan işte tam olarak senin yerin Memleket Partisi. CHP'den ayrılıp İYİ Parti'ye gitmiş çok kardeşim var biliyorum, onları da Memleket Partisi'ne davet ediyorum. HDP'ye oy vermiş kardeşlerime sesleniyorum, diyorsanız ki 'Bunların Türkiye partisi olmak gibi bir amaçları yok, bunlar terörle aralarına mesafe koyamıyor. PKK terör örgütüdür diyemiyor, buna rağmen bunlar büyüyemez, artık HDP'ye oy vermekten vazgeçtim' diyorsan seni de bekliyorum Memleket Partisi'ne" dedi.

Resim

"ADAY OLACAĞIM"

Erken seçime hazır olduklarını ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını söyleyen İnce, "Vallahi erken seçime biz hazırız, varız. Siz sadece seçime katılmayı kolaylaştırın. Cumhurbaşkanlığı seçimi iki turlu, 50 + 1 almak lazım. O zaman çatı adayı doğru değildir, ha diyorsanız 'Muharrem İnce sen de aday olacak mısın', evet tabi olacağım" diye konuştu.

"SİZİ RAHMETLİ ECEVİT’İN ÇİZGİSİNE DAVET EDİYORUM”

Ülkücülere de seslenen İnce “Bunlar Ukrayna’da Afganistan’da Türkiye’yi ABD’nin jandarması yaparken bunlara destek olacak mısın olmayacak mısın? Biz sizi rahmetli Ecevit’in çizgisine davet ediyoruz. Biz milliyetçiliği duvara yazmayız, biz Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları'na yazarız" dedi. 

“MİLLETE BİN 200 TL REVA GÖRÜYORLAR”

Ülkedeki işsizliğin artışa geçtiğini kaydeden Muharrem İnce “Milletin vergisini borcunu ileri tarihe atıyorsun. Sonra 'Millete destek' verdik diyorsun. Ertelemek ötelemek ne zamandan beri destek oldu? Ülkede 10 milyon işsiz var. 3 gençten biri işsiz. İşçi büyümüyor. Çiftçi büyümüyor. Senin yandaşların büyüyor. Erdoğan’ın ne kadar çevresinde adam varsa 4-5 maaş veriyoruz. Emniyet Genel Müdürü bir maaş alıyor aynı zamanda PTT’nin de yönetim kurulu üyesi. Emniyet'le PTT ne alaka? Maaşın yetmiyorsa artıralım. Millete bin 200 TL reva görüyorlar” dedi.

ERDOĞAN'I KIZDIRACAK SORU 

İnce, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in bir siyasetçiye ayda 10 bin dolar verildiğine dair iddialarıyla ilgili olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. İnce, "İddiayı ortaya atan İçişleri Bakanı. Savcılar sus pus. Yargı çalışmıyor. Ekmeğin rengine karışıyorsun, çocuk sayısına karışıyorsun, her şeye burnunu sokuyorsun da 10 bin dolar maaş alan siyasetçiyi niye araştırmıyorsun Erdoğan?" dedi. 

"SENİN DERDİN RANT"

Kanal İstanbul projesine ilişkin de konuşan İnce, “Panama, Süveyş kanalı gerekli. Çünkü mesafeyi kısaltıyor. Bu projeyle kâr var mı? Yok. Gemi trafiğini arttırıyor mu? Evet. Senin derdin rant. Bu yapılan yanlıştır. Sonuna kadar karşı çıkacağız. Devlet adamlığına yakışmaz. Bu memlekete kötülüktür. Biz karşı çıkıyoruz ve hukuktan yanayız” dedi. 

“BİZ ERKEN SEÇİME HAZIRIZ”

Muharrem İnce,“Biz erken seçime hazırız. 18 Eylül’de kurultayımızı yapacağız. Varsa yüreğiniz gelin yapalım. Bizim korkumuz yok” diye konuştu.

Çatı aday tartışmalarına değinen İnce, "Belediyede çatı aday tutar. Çünkü tek turlu. Ama Cumhurbaşkanlığı seçimi 2 turlu. 50+1 almak lazım. O zaman çatı aday doğru değildir. 'Bu Erdoğan çok güçlü, birleşelim yenelim' diyorlar. Öyle bir şey yok” dedi.

 

12 Haziran 2021 (Haber Merkezi) 1221

Yorumlar (0)

Yorum Yaz