HKÜ’de kayıt heyecanı

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin (HKÜ) 2019-2020eğitim öğretim yılı lisans kayıtları, yoğun bir ilgi ve heyecanla başladı.

HKÜ’de kayıt heyecanı

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin (HKÜ) 2019-2020eğitim öğretim yılı lisans kayıtları, yoğun bir ilgi ve heyecanla başladı.

Gaziantep’ten ve il dışından yüzlerce veli ve öğrencininsabahın erken saatlerinden itibaren HKÜ Kampüsüne gelmesiylestart alan yeni öğrenci kayıtları, yoğun ve heyecanlı bir katılımla devam ediyor.

Eğitim fakültesi, iletişim fakültesi, güzel sanatlar ve mimarlık fakültesi, hukuk fakültesi, iktisadi idari ve sosyal bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi ve meslek yüksekokulu olmak üzere 7 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul olarak toplam25 bölümde yeni öğrenci kayıt işlemlerini sürdüren HKÜ, kampüse gelen her veli ve öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenerek kayıt işlemlerini sürdürüyor.

HER FAKÜLTE FARKLI GÜNLERDE KAYIT ALACAK

HKÜ, yoğunluğu önlemek ve işlemleri daha seri hale getirebilmek için her fakülte için farklı günlerde kayıt alacak. 19-20 Ağustos’ta; hukuk fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, 21-22 Ağustos’taeğitim fakültesi, meslek yüksekokulu, güzel sanatlar ve mimarlık fakültesi, iletişim fakültesini kazanan öğrencilerin kayıtları alınacak olup23 Ağustos tarihinde de mazeret nedeniyle kayıt olamayan öğrencilerin kayıt işlemleri yapılacak.

YENİ DÖNEM ORYANTASYON İLE BAŞLAYACAK

2019-2020 ders yılının 23 Eylül’de başlayacağı HKÜ yetkilileri tarafından bildirilirken, yeni öğrencilere özel oryantasyon programı dagerçekleştirilecek. Oryantasyon programlarıyla yeni öğrencilerin üniversiteye adaptasyonu sağlanacak.

HKÜ’ye kayıt olmak için gelen yeni öğrenciler ve velileri,özellikle kayıtları esnasında HKÜ’nünverdiği hizmetlerden son derece memnun kaldıklarını ifade ederek, üniversitenin atmosferinden ve mimari yapısından çok etkilendiklerini söylediler. Ayrıca yeni öğrenciler HKÜ’yü kazanmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Editör: Turgut Bozgeyik

19 Ağustos 2019 (Haber Merkezi) 999

Yorumlar (0)

Yorum Yaz