USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

GAİB'ten 'İhracatta Sınırları Aş' eğitim programı

TİM ve Akbank iş birliğiyle düzenlenen İhracatta Sınırları Aş eğitim programı açılışına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katılım sağlarken birçok bölge ihracatçısı tarafından yoğun ilgi gördü.

GAİB'ten 'İhracatta Sınırları Aş' eğitim programı
06-05-2024 13:30
06-05-2024 13:32
GAZİANTEP
Google News

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) bir yandan zorlu ihracat serüvenlerinde Bölge ihracatçısının yanında olmaya devam ederken bir yandan da dış ticarette nitelikli insan kaynağının artması için düzenlemiş olduğu eğitimlere her geçen gün yenilerini ekliyor.

TİM ve Akbank iş birliğiyle düzenlenen İhracatta Sınırları Aş eğitim programı açılışına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katılım sağlarken birçok bölge ihracatçısı tarafından yoğun ilgi gördü. GAİB hizmet binasında yüz yüze olarak gerçekleştirilen eğitimlerde dış ticaretten e-ticaret satış kanallarına, dış ticaret İngilizcesinden dijital pazarlamaya geniş yelpazede eğitim içerikleri ihracatçılarla buluşturuldu.

Kadın girişimcilerin rekabet gücünü artırmak ve ihracat ailesine yeni firmalar kazandırmak için Türk Eximbank, İhracatı Geliştirme (İGE) A.Ş. ve Türk Standartları Enstitüsü temsilcilerinin katılımlarıyla 8 Mart 2024 tarihinde kamuoyu ile paylaşılan “İhracatta Kadını Destekleme Paketi” kapsamındaki çalışmalar hızla devam ediyor. Bu kapsamda GAİB hizmet binasında 6-7 Mayıs tarihlerinde TİM ve AKBANK iş birliği ile düzenlenen İhracatta Sınırları Aş eğitimi birçok Bölge ihracatçısını bir araya getirdi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TİM Başkanvekili ve GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, TİM Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Tokgöz Mutlu, birçok STK ve Dernek başkanı, ihracatçılar, öğrenciler etkinliğe katılım sağladı. Eğitimlerde TİM, AKBANK ve sektör uzmanlarından birçok eğitmen, ihracatçıların ihtiyaç duyacağı nitelikli bilgileri aktararak merak edilen soruları cevaplandırdı. TİMWİNGS panelinde ise İGE A.Ş. İnsan Kaynakları ve Ürün Yönetimi Direktörü Elif Neslihan Sezgin, TÜRK EXİMBANK Pazarlama Yöneticisi Ezgi Çamöz ve POLYTEKS İnsan Kaynakları Müdürü Müge Uz da söz aldı. Kadın girişimciler öncelikli olmak üzere ihracatçı, potansiyel ihracatçı ve girişimcilere yönelik düzenlenecek olan “İhracatta Sınırlarını Aş” eğitim serisinin devamı 13-14 Mayıs tarihlerinde online olarak devam edecek.

“KADIN GİRİŞİMCİLERE FIRSAT TANIMALIYIZ”

Eğitimin açılışında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TİM Başkan Vekili ve GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci ve Akbank Nakit ve Dış Ticaret Bölümü Başkanı Mehtap Yılmaz eğitim kapsamındaki düşüncelerini dile getirdi.

Fikret Kileci açılış konuşmasında “TİM ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri olarak, kadın ihracatçılarımızın rekabet gücünü artırmak ve ailemize yeni ihracatçılar kazandırma hedefi doğrultusunda faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Daha önce TİM çatısı altında Eximbank, İGE ve TSE ile el ele vererek TİMWİNGS programını duyurmuştuk. Yapılan çalışmalar neticesinde Eximbank ve İGE A.Ş. ile kadın ihracatçılarımıza özel finansman paketleri üzerinde çalıştık. Ortaya avantajlı iki paket çıkardık. Girişimci belgesi olan kadın ihracatçılarımız için toplam 13 milyar liralık finansman desteği oluşturduk. İhracata yönelik devlet desteklerinde de kadın girişimcilerimize yönelik ilave destekler yer alacak. Tüm bu çalışmalara dönüp baktığımızda ihracatın artırılması ve katma değerli ürünlerin çeşitlendirilmesi noktasında nitelikli çıktıların elde edildiğini görüyoruz. Bu çerçevede atılan faydalı adımlar gelecek dönemlerde bizleri daha fazla çalışmak ve yolun başındaki ihracatçılarımıza destek olmak konusunda teşvik ediyor. Katılımcılarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyor gelecek programlarda yine ihracatçılarımızla bir araya gelmeyi heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Açılış konuşmasında söz alan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise “Bizim şehrimizin insanı çalışkandır. Eğitim programına katılım sağlayan, kendini gelişim yoluna adayan birçok insanı burada görmek bizlere umut veriyor. Şehrimizin bölgemizin kadınlarına fırsat verildiğinde neler başardıklarını görüyoruz. Bu gibi faaliyetlerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.

Eğitim kapsamındaki düşüncelerini dile getiren Akbank yöneticisi Mehtap Yılmaz ise “Akbank Dönüşüm Akademisinin ilk programını Gaziantep’te yapmaktan mutluluk duyuyoruz. 2 gün yüz yüze 2 gün de online sürecek eğitimde dış ticaret, e-ticaret, e-ihracat, yeşil dönüşüm konularında birçok bilgiyi sizlere aktaracağız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilen eğitimlere yüzden fazla kişi yoğun ilgi gösterirken, söz konusu programın ilerleyen tarihlerde İzmir ve Bursa’da gerçekleştirilmesinin planlandığı öğrenildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray38102+66
2Fenerbahçe3899+68
3Trabzonspor3867+19
4Başakşehir FK3861+14
5Kasımpaşa3856-3
6Beşiktaş3856+5
7Sivasspor3854-7
8Alanyaspor3852+3
9Çaykur Rizespor3850-10
10Antalyaspor3849-5
11Gaziantep FK3844-7
12Adana Demirspor3844-7
13Samsunspor3843-10
14Kayserispor3842-13
15Hatayspor3841-7
16Konyaspor3841-13
17MKE Ankaragücü3840-6
18Fatih Karagümrük3840-3
19Pendikspor3837-31
20İstanbulspor3816-53
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü