USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Erdoğan, Akşener'i Kocaeli Milletvkili zannetti...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de toplu açılış törenine katılıyor.

Erdoğan, Akşener'i Kocaeli Milletvkili zannetti...
06-08-2022 19:19
06-08-2022 19:26
Google News
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de toplu açılış törenine katılıyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de toplu açılış törenine katıldı.

Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Türkiye'deki uyuşturucu tehlikesine dikkat çektiği açıklamalarını eleştirdi.

Erdoğan isim vermeden, "Yavru muhalefetten birisi Kocaeli milletvekili. Bizim siyasetimizde ne kuru ne sulu uyuşturucuya yer yoktur. Ya nasıl oluyor da sen bunu konuşuyorsun. Biz tüm bunlarla gerekli mücadeleyi verdik ve vermeye devam edeceğiz. Sen önce kendi kadronun içinde sulu kuru uyuşturucuları alanları düşün. Sen kimlerle beraber yol yürüdüğünün farkında misin? Önce haddini bileceksin!" ifadelerini kullandı.

Ancak Meral Akşener, 2018 yılında cumhurbaşkanı adayı olması nedeniyle genel seçilerde milletvekili adayı gösterilememişti. 

Erdoğan'ın geçmişte Kocaeli'den milletvekili seçilen Akşener'in hala vekil olduğunu zannetmesi dikkat çekti. Öte yandan şu an muhalefetten Kocaeli'de seçilen kadın milletvekili bulunmuyor.

Erdoğan'ın açıklamasının satır başları şöyle oldu:

KOCAELİ'YE YAPILDIĞI SÖYLENEN YATIRIMLAR

Ülkemize hizmet mücadelemizde Kocaeli hep yanımızda oldu. Bizde kalkındırmak için her türlü desteği verdik veriyoruz. 17 Ağustos 1999'da merkezi Kocaeli olan büyük depremle sarsıldık. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızı yad ediyorum. Hükümetlerimiz dönemlerinde daha güvenli yerleşim yerleri inşa etmek için tüm imkanları seferber ettik. Kocaeli'ni yeniden ayağa kaldırdık.

İnşa ettiğimiz otoyol, köprülerle, limanlarla ve toplu konut projeleriyle ülkemizin geleceği burada şekilleniyor. Kocaeli tüm yatırımların merkezinde yer alarak, destan üstüne destan yazıyor. Yeşilinin ve denizinin doğal güzellikleriyle iç turizmde önemli olan Kocaeli bu alanda kendini geliştiriyor. Ülkemizin dört bir yanından gelmiş olsa da aynı ortak gelecek hayali etrafında kenetlenmiş, kardeşlik iklimiyle gurur duyuyoruz. Sizler gibi yol arkadaşlarına sahip olmakla iftihar ediyorum.

"SİNSİ OYUNLARA RAĞMEN BU YOLDAN DÖNMEDİK"

Hizmet ve eser yolundan asla şaşmadık. Darbeciler ve teröristleri yoldaş kılanlar milletimizle aynı kıbleye yönelmemiş, aynı duyguları paylaşmamış mankurtlarıdr.

Suriye'de adımlar atarsanız başımıza şu felaketler gelir. Akdeniz'de şu ülkeye rağmen anlaşma yaparsanız başımıza çoraplar örülür.

Diyorlar ki ekonomide bize dayatılan reçetelere uymazsanız başımıza taş yağar. Türlü tehditleri dile getiriyorlar. Ayağımızdaki prangaları kırıp, elimizdeki zinciri çözerek büyük ve güçlü Türkiye'nin inşaasına başladık, kendi hedeflerimize kilitlendik. Sinsi oyunlara rağmen bu yoldan dönmedik.

MERAL AKŞENER'E UYUŞTURUCU YANITI 

Yavru muhalefetten birisi Kocaeli milletvekili. Bizim siyasetimizde ne kuru ne sulu uyuşturucuya yer yoktur. Ya nasıl oluyor da sen bunu konuşuyorsun. Biz tüm bunlarla gerekli mücadeleyi verdik ve vermeye devam edeceğiz. Sen önce kendi kadronun içinde sulu kuru uyuşturucuları alanları düşün. Sen kimlerle beraber yol yürüdüğünün farkında misin? Önce haddini bileceksin!

"MUHTAR BİLE OLAMAZ DEDİLER"

'Muhtar bile olamaz' dediler. Önce başbakan oldum, ilk kez halkın oyuyla cumhurbaşkanı olduk, yönetim sistemini değiştirip tekrar cumhurbaşkanı seçildik. Bunu milletimiz için yaptık. Milli iradenin gücünün üstüne çıkamadılar, 2023'te de zaferle çıkacağız. Dev hizmetleri hizmete sunuyoruz. Bay Kemal gibi belediye başkanıyla musluk açılışına gitmiyoruz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü