USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Davutoğlu'ndan muhalefeti suçlayan Erdoğan'a yanıt

Davutoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Erdoğan’a seslenerek KPSS sınavlarına şaibe bulaştıran ÖSYM’nin hükümete bağlı bir kuruluş olduğunu hatırlattı.

Davutoğlu'ndan muhalefeti suçlayan Erdoğan'a yanıt
06-08-2022 15:05
06-08-2022 20:12
Google News

Davutoğlu’ndan, KPSS skandalında FETÖ ve Muhalefeti hedef gösterip suçlayan Erdoğan’a:

‘’SORUMLULUĞUNUZU ÜSTLENİN VE GÖREVİNİZİ YAPIN’’

Rusya dönüşü uçakta gazetecilerle bir araya gelen Erdoğan’ın kendisine yöneltilen "KPSS iptal kararınızın detayı ve son duruma ilişkin bilgi verebilir misiniz? FETÖ parmağı var mı?" sorusuna;

"FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük.’’ Şeklinde yanıt vermesi Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından sert şekilde eleştirildi.

Davutoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Erdoğan’a seslenerek KPSS sınavlarına şaibe bulaştıran ÖSYM’nin hükümete bağlı bir kuruluş olduğunu hatırlattı ve bu işin arkasında FETÖ ya da başka bir gizli el varsa bulup çıkartmanın da Cumhurbaşkanın görevi olduğunu belirtti ve ‘’sorumluluğunuzu üstlenin ve görevinizi yapın’’ ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun paylaşımı şu şekilde;

‘’ Sayın Cumhurbaşkanı, unuttunuz galiba KPSS’ye şaibe bulaştıran ÖSYM sizin yönetiminizin parçası. Bu işin arkasında FETÖ ya da başka bir gizli el varsa bulup çıkarmak da sizin göreviniz.

Sorumluluğunuzu üstlenin ve görevinizi yapın.’’

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü