USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Alkollü içkilere yüzde 40 ve üzeri zam geliyor!

Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabından alkollü içkilere yüzde 40 ve üzeri zam geleceğini açıkladı.

Alkollü içkilere yüzde 40 ve üzeri zam geliyor!
10-06-2023 09:31
10-06-2023 09:39
GAZİANTEP
Google News

Alkole tarihi zam geliyor

Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabından alkollü içkilere yüzde 40 ve üzeri zam geleceğini açıkladı. Tüm ithal içkilerde kısıtlama başladığını da belirten Aybaş "Birde bunlara ÖTV zammı binecek” dedi.

İktidarın enflasyonist politikaları nedeniyle halkın alım gücü iyice düşerken seçimin sona ermesiyle birlikte birçok ürüne zam haberleri peş peşe gelmeye başladı.

Halk TV'nin haberine göre Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabından “Alkollü içkilere yüzde 40 ve üzeri zam gelirse yok canım sende abartma istersen o kadar da değil yani falan der misiniz” paylaşımında bulundu.

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN’A CEVAP VERDİ

Ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan ise bu mesaja “Olan ÖTV’YE OLACAK…..” şeklinde yanıt verdi.

Armağan Çağlayan’ın mesajına yanıt veren Aybaş ise alkole zam geleceğine dair yaptığı öngörünün gerekçelerini sıraladı.

Aybaş, “Sevgili Armağan hocam tüm ithal içkilerde kısıtlama başladı hatta yok şu an ithalatçı firmaların ellerinde. Bira ve diğer rakı votka gruplarında kısıtlama başladı artan döviz kuru ve benzin motorin zamları maliyetleri karşılamıyor üstüne birde ÖTV zammı binecek gelecek zamları düşünemiyorum” ifadelerini kullandı.

Böylesi ne görüldü ne duyuldu: Alkole tarihi zam geliyor - Resim: 6
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü