USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Bebeğini döven cani baba tutuklandı!

Gaziantep'te 3 aylık bebeğin öz babası tarafından acımasızca dövüldüğü görüntüler sosyal medyada infial yarattı.

Bebeğini döven cani baba tutuklandı!
30-11-2021 13:30
Google News

Gaziantep'te 3 aylık bebeğin öz babası tarafından acımasızca dövüldüğü görüntüler sosyal medyada infial yarattı.

Gaziantep'te 3 aylık bir bebeğin babası tarafından öldüresiye dövüldüğü anlar kameraya yansıdı.

 !#**v1302&pl=true**#! 

Gizli kamerayla kaydedilen görüntülerde ağlayan bebeğe defalarca vuran baba odaya annenin girmesiyle şiddetine son verdiği görülüyor. Sosyal medyaya düşen ve infial yaratan görüntüler sonrası Gaziantep Valiliği harekete geçti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya mecralarında İlimizde çekildiği anlaşılan bir babanın bebeğini darp ettiğine dair görüntüler yer almaktadır. 29.11.2021 tarihinde emniyet güçlerimize bildirilen bir bebeğin darp neticesinde yaralandığı olayla ilgili alınan ifadelerde Y.G. isimli şahsın C. G. isimli bebeğini darp ettiğine dair kamera kayıtları bulunduğu anlaşılmıştır. Hastaneye getirilen bebek C.G.’nin doktor raporunda kafasında travmaya bağlı yaralanma olduğu bildirilmiş, hastanede tedavisine başlanmıştır" denildi.

CANİ BABA TUTUKLANDI

Açıklamada; fail Y.G:'nin yakalanarak gözaltına alındığı bilgisi verildi. Gözaltına alınan Y.G. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

ANNE VE BEBEK İÇİN TEDBİR KARARI

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada bebeği darp eden Y.G.'nin sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandığı belirtildi. Açıklamada, anne ve bebek için koruma tedbiri kararı alınacağı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mağdur çocuğun şu an yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam etmekte olup, mağdur çocuğun annesinin ifade alım süreci Adli Görüşme Odası'nda devam etmektedir. Alınacak ifade ve elde edilen deliller gereğince mağdur çocuk için 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve annesi için de 6284 sayılı kanun uyarınca gereken tedbir kararları alınacaktır."

BEBEĞİN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

İşkenceye maruz kalan bebeğin durumunun ise ağır olduğu belirtildi. Anadolu Ajansı (AA) muhabirine bilgi veren Özel Anka Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı İsmail Demir, bebeğin gece saatlerinde Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden kendilerine sevkli olarak kafa travması şikayetiyle geldiğini söyledi.

Beyin kanaması tespit edilmesi üzerine bebeğin yoğun bakım takibi için hastanelerine getirildiğini dile getiren Demir, şöyle konuştu:

"Gece 1 civarında hastanemize geldiğinde şuur durumu uykuya meyilliydi, hareketlerinde biraz azlık vardı. Genel olarak çok da kötü değil ama iyi de değildi, şuur durumundan dolayı, travmaya bağlı olarak. Yapılan tetkiklerinde kanama tespit edildi. Ameliyatlık bir durumu yoktu ve medikal tedavisine başladık. Çekilen kontrol tomografilerinde kanamasında artış olmaması üzerine medikal olarak şu an yoğun bakımda tedavi etmekteyiz. Geçirdiği kanamadan dolayı hayati tehlikesi devam ediyor."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü