USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

ÜLKEMİZDE KÜRT TÜRK AYRIMININ OLMADIĞINI NASIL ANLARIZ?

05-08-2022
1. Alevi bir kürt, Alevi bir Türk'e tereddütsüz kızını veriyor. Veya Alevi bir Türk, Alevi bir Kürt'e kızını veriyor. Aralarında hiçbir ayrım ve sorun yoktur. Binlerce örneği vardır. 
2. Sünni bir Kürt, Sünni bir Türk'e kızını veriyor. Veya sünni bir Türk, Sünni bir Kürt'e kızını veriyor. Aralarında hiçbir ayrım ve sorun yoktur. Binlerce örnek verebiliriz.
Peki sorun nerde?
3. Sorun mezhep ayrımında. Halbuki peygamber efendimizin zamanında mezhep veya tarikat yoktu. Bir tek İslam vardı. İnşallah bu ayrımı da iki tarafın aydın insanları kaldıracaklar.
4. Hani Kürtler eziliyordu? On bin yıldır Kürtleri, Türkler alıp baştacı ediyorlar. Kürtler de Türkleri baştacı ediyorlar. Namus ortağı oluyorlar. Dede torun oluyorlar. Hele o torunlar var ya, dünyanın en tatlı meyvesi, doyum olmuyor. Kim dedeyi torundan ayırabilir ki?
BU ORMAN YANGINLARI NEDENİ İLE TAHRİK YAPAN PROVAKATÖRLER VARDIR. Yangınları pkk ya mal edenler vardır. Onu tespit etmek bizim işimiz değil. Devlet tespit etsin kimin yaptığını. Unutmayalım: SAKIN OYUNA GELMEYELİM. HER KÜRT PKK LI DEĞİL, HER PKK LI DA KÜRT DEĞİLDİR. Nokta...
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?