UEFA'dan asker selamı için skandal karar

UEFA'dan yapılan açıklamada, Arnavutluk ve Fransa maçlarında A Milli Futbol Takımımızın asker selamı nedeniyle soruşturma başlatıldığı belirtildi.

UEFA'dan asker selamı için skandal karar

UEFA'dan yapılan açıklamada, Arnavutluk ve Fransa maçlarında A Milli Futbol Takımımızın asker selamı nedeniyle soruşturma başlatıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada millilerimizin gol sevinci için "potansiyel politik ve provokatif hareket" denildi.

Fransa ve Arnavutluk’un şikayetleri üzerine UEFA, A Milli Futbol Takımımızın ‘asker selamı’ gol sevincine soruşturma başlatıldı.

UEFA’dan yapılan açıklamada, A Milli Takım’da forma giyen futbolcuların 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde geçen cuma günü Arnavutluk ve dün Fransa ile oynadıkları maçlarda olası siyasi provokasyon içeren davranışlar sergilediği iddiasıyla Türkiye Futbol Federasyonuna disiplin soruşturması başlatıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada konuyla ilgili olarak bir müfettiş atandığı belirtilirken, “Türk oyuncuların, Fransa maçındaki potansiyel politik ve provokatif hareketi nedeniyle bir müfettiş görevlendirilmiştir. İncelemenin sonucunda bilgi paylaşılacaktır” denildi.

 

 

16 Ekim 2019 (Haber Merkezi) 1235

Yorumlar (0)

Yorum Yaz