Seçkin’de Sıfır Atık ve Çevre Bilinci semineri

Özel Seçkin Koleji'nde ana sınıfı öğrencilerine “Sıfır Atık ve Çevre Bilinci” konulu seminer düzenlendi.

Seçkin’de Sıfır Atık ve Çevre Bilinci semineri

 

Özel Seçkin Koleji'nde ana sınıfı öğrencilerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Sıfır Atık Şube Müdürlüğü çalışanlarından Songül Gürsel tarafından “Sıfır Atık ve Çevre Bilinci” konulu seminer düzenlendi.

Özel Seçkin Koleji miniklerine bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları ve atık pillerin çöp olmadığı konusunda bilgilendirme yapıldı. Etkinliklerin akılda kalması amacı ile öğrencilerle ‘Toprak ve Suyun Maceraları ”isimli animasyon filmi izlendi. Birey olarak, bu konuda yapılması gerekenler üzerinde durularak evlerde ve işyerlerinde ambalaj atıklarının, organik atıklardan yani ıslak çöplerden ayrı biriktirilmesi ve ambalaj atıklarının belediyelere  teslim edilmesi gerektiği anlatıldı.

Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici, ”Projenin özellikle gelecek nesiller açısından önemli olduğunu belirterek, içerisinde yaşadığımız doğa, özellikle son yüzyılda yaşanan hızlı sanayileşme, plansız şehirleşme, teknolojik gelişmeler ve doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi gibi nedenlerle büyük zarar görmüştür. Buna bağlı olarak da tüm dünya; küresel ısınma, kuraklık ve biyolojik çeşitliliğin azalması gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Havayı, suyu ve toprağı koruma adına uygulanan”Sıfır Atık ve Çevre Bilinci” projesinin önemini öğrencilerimize etkinliklerle farkındalık yaratarak onların bu konuda bilinçli yetişmesine katkıda bulunuyoruz.” dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

16 Ekim 2019 (Haber Merkezi) 1112

Yorumlar (0)

Yorum Yaz