Salgında patates dağıtımında izdiham!..

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın talimatıyla Şanlıurfa'nın Eyyubiye ilçesinde bir kamyondan dağıtılan patates çuvalları izdihama neden oldu.

Salgında patates dağıtımında izdiham!..

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın talimatıyla Şanlıurfa'nın Eyyubiye ilçesinde bir kamyondan dağıtılan patates çuvalları izdihama neden oldu.

 

 

Dağıtıma vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken salgın kurallarının ihlal edildiği görüldü. Bazı vatandaşların yere düşen patatesleri toplamaya çalıştığı görüntüye yansıdı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından üreticiden temin edilen patates ve soğanlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıya ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşlara 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patates çuvalları şeklinde dağıtılmaya başlanmıştı.

İZDİHAM YAŞANDI

Şanlıurfa’nın Eyyubiye ilçesinde sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, sokak ortasında bir kamyondan yapılan patates dağıtımına halkın yoğun ilgi gösterdiği ve izdiham yaşandığı görüldü.

Eyyubiye Çamlık Düğün Salonu önüne park eden kamyondan yapılan dağıtımında izdiham oluşturan vatandaşların sosyal mesafe ve salgın kurallarının ihlal ettiği görüntülere yansıdı. Bazı vatandaşların izdiham sırasında yere düşen patatesleri toplamaya çalıştığı görüldü.

“BİR KAMYON 3 DAKİKADA BİTTİ”

Yaşananları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alan vatandaşın, “Bir kamyonu 3 dakikada bitirdiler” dediği duyuldu.

“BU UTANÇ KİMİN?”

Görüntüleri paylaşan ve tepki gösteren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Dairesi Başkanı Hakan Genç, “Bu görüntüyü siyasetten uzak adil, tarafsız vicdanımın sesini dinleyerek paylaşıyorum. Buna bağlı olarak yorum yapıyorum. Allah aşkına bu rezalet nedir? Bu insanlar gerçekten 10-15 kilogramlık patates çuvalına mı muhtaç? Yazık. Utanç verici bir durum. Bu utanç kimin? Sebep kim?” ifadelerine yer verdi.

HİLVAN KAYMAKAMI’NIN PATATES DAĞITIMI DA TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Yine Şanlıurfa’da Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan'ın bir vatandaşa patates çuvalı verip fotoğraf çektirmesi, dağıtımı şova dönüştürdüğü gerekçesiyle tepki çekmiş, AKP’liler tarafından da eleştirilmişti.

Şanlıurfa Valiliği'nden izdihamla ilgili açıklama

Şanlıurfa Valiliği, Eyyubiye ilçesinde patates dağıtımında izdiham yaşandığı görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması sonrası yazılı açıklama yapıp ilgili personel hakkında işlem başlatıldığını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alımı yapılan patates ve soğanlar ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Şanlıurfa'nın Eyyubiye ilçesinde bir kamyondan patates dağıtımı sırasında yaşanan izdiham görüntüleri sonrası ise Valilik'ten açıklama geldi.

Şanlıurfa Valiliği, personel hakkında inceleme başlatıldığını, yardımların özen ve dikkatle vatandaşların evlerine teslimi şeklinde devam edeceğini duyurdu: "İlçemize şimdiye kadar gelen yüzlerce ton ürün, 12 bin aileye evlerinde teslim edilerek sorunsuz bir şekilde dağıtılmıştır. Olay günü de vakfımız personelince teslim alınan dört tır malzemenin üçü yine problemsiz bir şekilde dağıtımı gerçekleştirilmiş, kalan son tırdaki malzeme de kapıda teslim dağıtımı yapılmak üzere pikaplara yüklenirken, bir anda oluşan kalabalık nedeniyle dağıtım programı tam olarak uygulanamamış ve söz konusu istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Konu ile ilgili görevli personel hakkında gerekli inceleme başlatılmış olup, gelen yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslimi şeklinde dağıtımı, büyük bir özen ve dikkatle devam edecektir."

 

 

18 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 1246

Yorumlar (0)

Yorum Yaz