'Kadın ile Erkek El Ele Halay Çekmemeli'

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dijital ortamda paylaşıma açtığı kitapta düğünlerde kadınlarla erkeklerin birlikte dans etmelerinin İslam'a aykırı olduğu öne sürüldü.

'Kadın ile Erkek El Ele Halay Çekmemeli'

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dijital ortamda paylaşıma açtığı 'Aile Hayatımız' isimli kitapta kadın ve erkeklerin el ele tutuşarak halk oyunu oynamasının İslam'a aykırı olduğu belirtildi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman tarafından hazırlanan kitapta, düğünlerde kadınlarla erkeklerin birlikte dans etmelerinin İslam'a aykırı olduğu öne sürüldü.

Kitapta şu ifadelere yer verildi:

"Tabiatıyla İslam'ın kesin yasakları olan alkollü içkilerden, birbirine yabancı erkek ve kadınların dans etmek, el ele birlikte halay çekmek, horon tepmek ya da benzeri müşterek eğlencelerinden, İslam'ın benimsemediği kılık ve kıyafetlerle arz-ı endam etmekten, gayrimüslimlere özgü kültür ve uygulamaları sahnelemekten, her türlü israftan, can ve mal güvenliğini tehdit eden silahlı gösterilerden kesinlikle uzak durmak kaydıyla."

Diyanet'in yayınladığı kitap sosyal medyanın da gündemindeydi. Bazı yorumlar şöyle:
28 Mayıs 2020 (Haber Merkezi) 12636

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Adam doğru söylemiş. Müslüman olmayan üzerine alınmasın.
Alpdoğan6 Haz 2020 23:12:46
Üstününüze alınmayın diyanet bunu müslümanlara için söylemiştir..
İdris6 Haz 2020 22:48:43