USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

CHP, Erdoğan'ı protesto ederek ayağa kalmadı!

Erdoğan, bugün TBMM'de yemin ederek, resmen görevine başladı. CHP ve Yeşil Sol Parti milletvekilleri, yeminini okuyan Erdoğan'ı protesto ederek ayağa kalmadı.

CHP, Erdoğan'ı protesto ederek ayağa kalmadı!
03-06-2023 15:28
03-06-2023 19:37
ANKARA
Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TBMM'de yemin ederek, resmen görevine başladı. Erdoğan yemin öncesi mazbatasını, TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli'den aldı. Öte yandan CHP ve Yeşil Sol Parti milletvekilleri, yeminini okuyan Erdoğan'ı protesto ederek ayağa kalmadı.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ni kazanan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mazbatasını TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli'den almasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yemin etti. Erdoğan, yemin etmesinin ardından resmen göreve başladı.

ANITKABİR'İ ZİYARET EDECEK

Erdoğan, törenin ardından Anıtkabir'i ziyaret edecek. Erdoğan'ın Saray'da saat 17.00'da düzenlenecek göreve başlama törenine, 78 ülkeden üst düzey katılım olacağı belirtildi. Törene 21 devlet başkanı ile 13 ülkenin başbakanının katılacağı bildirildi.

Törene katılan yabancı misafirler için saat 19.00'da Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verecek olan Erdoğan'ın, daha sonra yeni kabine üyelerini açıklaması bekleniyor.

MUHALEFET AYAĞA KALKMADI!

CHP ve Yeşil Sol Parti milletvekilleri, yeminini okuyan Erdoğan'ı protesto ederek ayağa kalmadı.

Muhalefet parti milletvekilleri, dün yemin törenini izleme için Meclis'e gelen Erdoğan'ı ayağa kalkmayarak yine protesto etmişti.

>

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü