Ayçiçek yağına bir zam daha!

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil son fiyatlarıyla gündem olan ayçiçek yağına yüzde 20 zam geleceğini açıkladı.

Ayçiçek yağına bir zam daha!

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil yaptığı açıklamadai son fiyatlarıyla gündem olan ayçiçek yağına yüzde 20 zam geleceğini açıkladı.

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ham madde maliyetinin çok arttığını belirterek, yağda yüzde 20’lik bir artışın olabileceğini söyledi.

2020 yılına ilişkin sektörel değerlendirmede bulunan Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BSYD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ham maddeyi ithal etmek zorunda olan yağ sanayicilerinin, son artışı henüz raf fiyatlarına yansıtamadıklarını söyledi. Büyükhelvacıgil bundan dolayı, yağda yüzde 20’lik bir artışın daha olabileceğini belirtti.

Geçen yıl 700 dolar civarında olan ham yağ fiyatının 1325 dolara kadar yükseldiğini aktaran Büyükhelvacıgil, bu yıl ise çiftçilerin daha çok ayçiçeği gelmesini öngördüğünü vurguladı.

Daha önceleri fiyatı 30 TL ile 45 TL arasında değişen 5 litrelik ayçiçek yağının fiyatı bugün 75 TL ile 85 TL arasında seyrediyor.

 

 

13 Ocak 2021 (Haber Merkezi) 1469

Yorumlar (0)

Yorum Yaz