Aslan Yeni Nesil EGEBİL ile gücünü birleştiriyor

EGEBİL kaliteli yeni nesil eğitim – öğretim anlayışıyla marka şehir Gaziantep’te hizmet vermeye başlayacak.

Aslan Yeni Nesil EGEBİL ile gücünü birleştiriyor

 

Dünyada ve Türkiye’de değişen öğrenci veli kuşağı ve bununla birlikte değişmesi ve yenilenmesi gereken eğitim-öğretim hizmetleri fikrinden hareketle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek amacıyla yola çıkan okul markası EGEBİL kaliteli yeni nesil eğitim – öğretim anlayışıyla marka şehir Gaziantep’te hizmet vermeye başlayacak.

33 yıldır eğitim-öğretim sektörünün her alanında emek veren EGEBİL Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar ile 25 yıldır Gaziantep eğitimine yön veren EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan basın toplantısında gazetecilerle buluştu.

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tatar bilinenin aksine eğitim sektöründe insana yönelik diğer sektörlerde olduğu gibi bir inovasyon mutfağına ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Bu mutfağın bir okulun müdüründen öğretmenine, eğitim-öğretim modelinden kurumsal iletişimine kadar tüm ihtiyaçlarının tek bir noktadan tasarlandığı bir yapı olması ve bu“knowhow”ınyani bilgi birikiminin insanlarla paylaşılması gerektiğine inanıyoruz. Bundan dolayı EGEBİL, aynı zamanda akredite modeliyle büyüme yolunu seçmiş ve Türkiye’de çok kısa vadede ses getirmiş yepyeni bir eğitim-öğretim sisteminin adıdır.” dedi.

Kişiselleştirilmiş eğitim öğretim tasarımı “DNA modeli”  Türkiye’de ilk

EGEBİL Eğitim Grubunun, hayata geçirdiği 4.nesil eğitim-öğretim anlayışının Türkiye’de bir ilk ve kıvılcım olma niteliğini taşıdığını belirten Tatar, “Biz merkeze öncelikle anne, baba, çocuk, öğretmen ve paydaşların yeni nesil deneye ihtiyacı olduğunu aldık ve bütün tasarımları belli başlıklar altında tamamen buna göre oluşturduk. Dolayısıyla bu, Türkiye’de bir ilktir. Bunun örneklerinden bir tanesi “OKULHANE” modelidir. Bir tanesi, EGEBİL Beceri Okulu (EBO)’dur. Bir tanesi, konuşma odaklı İngilizce modeli “TalkingGenerations-TAG”dır. Bir tanesi, E-ÇAREM rehberlik iletişim modelidir. Türkiye’de artık sistemler kendini bir yere getiriyor ve biz, benzersiz “DNA Modeli”miz ile bu sistemin Türkiye’deki öncüsüyüz.” diyerek konuştu.

EGEBİL‘in4.nesileğitim öğretim hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına taşıma ve geleceğin eğitim dünyasında oyun kurucu olma iddiasıyla yola çıkmış bir eğitim tas vurgu yapan Tatar, Atatürkçü, ufku geniş, öğrenilmiş çaresizlikleri olmayan ve bu sektöre gönül vermiş eğitim emekçileriyle güçbirliği yaparak sağlam adımlarla ve kazan-kazan modeliyle kaliteli bir şekilde büyüdüklerini söyledi.

EĞİTİM-ÖĞRETİMDETARİHİ FIRSAT!

Toplantıda konuşan EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan ise, özel öğretim sektöründe bir devrin bitip yeni bir devrin başladığı bir süreci yaşadıklarını ifade ederek,  25 yıldır Gaziantep’te eğitim-öğretim alanında tecrübesi olan ve binlerce öğrenci yetiştiren biri olarak EGEBİL Okullarını Gaziantep’e taşımanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Aslan, “EGEBİL Okulları ile Gaziantep’te eğitim anlayışında yeni bir fark yaratacağımızı düşünüyorum. Bizim 25 yıllık yerel deneyimimiz ile EGEBİL Okullarının 33 yıllık ulusal tecrübesini Gaziantep’te buluşturuyoruz. Maalesefyeniokulculuğugöremeyen,görmektedirençgösteren,çevikdavranamayankurumlarınkankaybedişiniüzülerektakipediyoruzveedeceğiz.4.nesilokulculuğun gerektirdiği yüksek maliyetli ve rekabetçi bir yarışta eskinin biraz daha iyisini yapmayaçalışarak okulculuğu sürdürmek, bu belirsizlik döneminde büyük bir tehdit ve risk barındırıyor. Özelöğretim sektöründe artık bir devir bitti, yeni bir devir başlıyor. Bu değişim ve dönüşüm fırsatı bir dahagelmeyecek. Biz kendimizi bu sürece en iyi şekilde hazırlıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

6 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 1761

Yorumlar (0)

Yorum Yaz