'128 milyar dolar nerede?' operasyonu!

İstanbul'da partinin il ve 39 ilçe başkanlığına asılan "128 milyar dolar nerede?" afişleri, savcılık talimatı ile sökülmeye başladı.

'128 milyar dolar nerede?' operasyonu!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Merkez Bankası rezervlerindeki 128 milyar dolarlık azalmaya dikkat çekerek hükûmete yönelttiği "128 milyar dolar nerede?" sorusunun yer aldığı afişler, savcılık talimatıyla parti binalarından sökülüyor.

 

 

CHP'nin parti binalarına astığı "128 milyar dolar nerede?" afişleri, savcılık talimatıyla tek tek sökülüyor.

İstanbul'da partinin il ve 39 ilçe başkanlığına asılan "128 milyar dolar nerede?" afişleri, savcılık talimatı gösteren polis ekiplerince vinçlerle sökülüyor. Polis ekipleri, soruşturma başlatılmamış olmasına karşın afişlerin sökülmesine ilişkin savcılık talimatını göstererek işlem yapıyor.

İstanbul'da CHP'nin afişlerine gece yarısı operasyonu! "128 milyar dolar nerede?" afişleri sökülüyor

Geçen haftadan itibaren CHP örgütlerinin Türkiye'nin dört bir yanına astırdığı "128 milyar dolar nerede" afişlerinin kaldırılmış, bazı bölgelerde afişler hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" soruşturması başlatılmıştı.

Bugün İstanbul'a asılan afişlerle ilgili konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Soruların cevabı alınıncaya kadar asla ve asla kaldırmayacağız" demişti.

İLÇE BAŞKANI VE CHP'LİLER NÖBETTEYDİ

CHP Ataşehir İlçe binasına düzenlenin polis baskınından 2 saat önce CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından şu tweet atılmıştı.

"Ataşehir İlçe Binamıza, buharlaştırılan Milletin parasının nerede olduğunu sormak için astığımız #128MilyarDolarNerede pankartın ,Hukuksuz indirilmemesi için İlçe Başkanımız Celal Yalçın ile örgütümüz nöbette."

 

BAŞAKŞEHİR

CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı'na '128 milyar dolar nerede?' afişini sökmek için polis zırhlı araçlarla geldi. CHP Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır o anları sosyal medya hesabından paylaşarak ''Sizleri korkutan bir soru kadar korkutmaz silahların gölgesi bizleri..!'' açıklamasında bulundu.

ESENLER

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, polisin CHP'nin "128 milyar dolar nerede?" afişinin kaldırılmasını sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerle şöyle duyurdu: "Pankartımızdan çok korktular ama asıl korktukları Pankartımızdan altındaydı #AsılKorktukları #AsılKorkuları" 

Kadıköy, Sultangazi ve Bağcılar'da da asılan pankartlar indirildi.

Kadıköy'de indirilen pankartın yerine yenisi asıldı.

CHP NİĞDE İL BAŞKANI İFADEYE ÇAĞRILDI

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, KRT TV'de Şimdiki Zaman progamında Gürkan Hacır'a gönderdiği mesajda CHP Niğde İl Başkanlığı'na asılan '128 milyar dolar nerede?' afişi nedeniyle ifadeye çağrıldığını duyurdu.

 

 

KASTAMONU

Kastamonu'da da CHP'nin astığı "128 milyar dolar nerede?" afişleri de savcılık talimatıyla söküldü. 

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve İl Başkanvekili Hasan Baltacı, konuyla ilgili yaptıkları basın açıklamasını sosyal medya hesabından "Sıkı yönetim dönemlerinde olduğu gibi Türkiye’ye yakışmayan uygulamalar yaşanıyor. Sormaktan vazgeçmeyeceğiz. #128MilyarDolarNerede" diyerek paylaştı.

GAZİANTEP
 
CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, CHP Gaziantep İl Başkanlığı'nın astığı "128 Milyar Dolar Nerede" afişlerinin kaldırıldığını açıkladı.
 
CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, İl Başkanlığı ve İlçe Başkanlıklarının parti binalarına astığı afişlerin polis tarafından kaldırıldığını duyurdu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Uçar, şu ifadeleri kullandı:
 
"İl Başkanlığımızca parti binalarımıza asılan "128 Milyar Dolar Nerede" pankartlarımız haksız ve hukuka aykırı olarak kolluk kuvvetleri tarafından sökülmüş, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca el konulmuştur. Biz milletimiz adına sormaya devam edeceğiz"
 
İşte o paylaşım:
 

 

 

 

 

14 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 1511

Yorumlar (0)

Yorum Yaz