SGK, BÜTÇENİN EN AÇIK VEREN KARA DELİĞİ DİYORLAR. PEKİ NEDEN?

Mehmet Demir Atmalı

SGK, BÜTÇENİN EN AÇIK VEREN KARA DELİĞİ DİYORLAR. PEKİ NEDEN?

1. Özel hastaneler bu açığı artıran kurumlardır.

a-fuzuli tahlil ve röntgen çektiriyorlar.

b-hasta taburcu oluyor, taburcu işlemi yapılmıyor ve 10 gün sonra hasta dikiş aldırmaya geliyor ki hala yatış görünüyor. Bu para özel hastanenin cebine giriyor.

c-devlet hastaneleri yoğun bakımda yerimiz yoktur deyip hastaları akp li hastanelere gönderiyorlar ve onlara para kazandırıyorlar.

d-özel hastaneler her doğan bebeği küveze alıyorlar ve devletten çok para alıyorlar.

e-bir hastane yılda bir kere işkurdan işçi talep edebilirken, akp li hastaneler 17 yıldır proje yapıp işkurdan işçi alıp maaşını devlete ödettiriyorlar. Yani şunu anlayabiliyoruz. Özel hastaneler tam denetlensin, SGK nın açığı kapanacaktır.

f-kanser hastalarının ilaç ve tedavileri bu açığı arttırıyor. Aslında bu kadar masrafa gerek yok iken, asıl ucuz tedaviler ihmal ediliyor. Bir vücutta B17 vitamini tamam olursa, bu vücutta kanser barınamaz. B17 vitamini eksik olan vücutlarda kanser gelişme ortamı bulur.

B17 vitamini kayısı ve badem çekirdeğinde mevcuttur. Koruyucu hekimlik sistemi devreye girse, herkese B17 vitamini için kayısı çekirdeği verilse veya aşısı yapılsa insanlar ta başlangıçta kanserden korunmuş olurlar. Bu kadar kanser sanayine gerek kalmaz ve SGK açığı kapanmış olur. Sonuç olarak bitkisel tedavilere yönelinmiş olunsa, daha az bir masrafla tedaviler gerçekleşir. Milyarlarca dolar yurt dışına para verilmemiş olur. Milli ve yerli bitkilerimiz bize yeter. Bunun yanında hacamat ve sülük tedavisi de yabana atılmamalı.

22 Eylül 2019 (Mehmet Demir Atmalı) 883

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BİR GÜN FİLİSTİNLİLERE TÜRK OLDUKLARINI SÖYLEMEDİK Kİ... YA MACARLAR...?

EFENDİM! DUYMADIK DEMEYİN, ENFLASYON TEK RAKAMA DÜŞMÜŞ MÜŞ...

AH ŞU DEPREM TEDBİRLERİ VE MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETMEK

SOSYAL MEDYADA DİNİ MESAJ MODASI VE ÇEVRE BASKISI

TEGNRİ İNANCI NEDİR? YENİLİR Mİ, İÇİLİR Mİ?

ANNELER ÖLMESİN

BÜTÜNDEN AYRILAN PARÇA HİÇBİR ZAMAN BAŞARILI OLAMAMIŞTIR

BİLGİYAYAR

TÜRK DİYARINDA TÜRKMENLER ORTADA KALDI...