SGK, BÜTÇENİN EN AÇIK VEREN KARA DELİĞİ DİYORLAR. PEKİ NEDEN?

Mehmet Demir Atmalı

SGK, BÜTÇENİN EN AÇIK VEREN KARA DELİĞİ DİYORLAR. PEKİ NEDEN?

1. Özel hastaneler bu açığı artıran kurumlardır.

a-fuzuli tahlil ve röntgen çektiriyorlar.

b-hasta taburcu oluyor, taburcu işlemi yapılmıyor ve 10 gün sonra hasta dikiş aldırmaya geliyor ki hala yatış görünüyor. Bu para özel hastanenin cebine giriyor.

c-devlet hastaneleri yoğun bakımda yerimiz yoktur deyip hastaları akp li hastanelere gönderiyorlar ve onlara para kazandırıyorlar.

d-özel hastaneler her doğan bebeği küveze alıyorlar ve devletten çok para alıyorlar.

e-bir hastane yılda bir kere işkurdan işçi talep edebilirken, akp li hastaneler 17 yıldır proje yapıp işkurdan işçi alıp maaşını devlete ödettiriyorlar. Yani şunu anlayabiliyoruz. Özel hastaneler tam denetlensin, SGK nın açığı kapanacaktır.

f-kanser hastalarının ilaç ve tedavileri bu açığı arttırıyor. Aslında bu kadar masrafa gerek yok iken, asıl ucuz tedaviler ihmal ediliyor. Bir vücutta B17 vitamini tamam olursa, bu vücutta kanser barınamaz. B17 vitamini eksik olan vücutlarda kanser gelişme ortamı bulur.

B17 vitamini kayısı ve badem çekirdeğinde mevcuttur. Koruyucu hekimlik sistemi devreye girse, herkese B17 vitamini için kayısı çekirdeği verilse veya aşısı yapılsa insanlar ta başlangıçta kanserden korunmuş olurlar. Bu kadar kanser sanayine gerek kalmaz ve SGK açığı kapanmış olur. Sonuç olarak bitkisel tedavilere yönelinmiş olunsa, daha az bir masrafla tedaviler gerçekleşir. Milyarlarca dolar yurt dışına para verilmemiş olur. Milli ve yerli bitkilerimiz bize yeter. Bunun yanında hacamat ve sülük tedavisi de yabana atılmamalı.

22 Eylül 2019 (Mehmet Demir Atmalı) 1049

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ALEVİLİK DİN Mİ, MEZHEP Mİ, TARİKAT MIDIR?

EV EKONOMİSİNE ÇÖZÜM

15 TEMMUZ 600 YILLIK BİR İNTİKAMIN PROVASI İDİ

CORONA VİRÜS BİZİ HİZAYA GETİRECEĞE BENZİYOR

MAKSAT DEVLETİ AYAKTA BİLSİNLER

İSLAMDA TEBLİĞ SORUNU

ZALİMLERE VE MÜNAFIKLARA ÇAĞRIMDIR

DUA ZAMANI. SECDE ZAMANI. TEVBE ZAMANI...

HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEK...