Keşke AFGANİSTANLI OLSAYDIM!

Keşke AFGANİSTANLI OLSAYDIM!

Keşke AFGANİSTANLI OLSAYDIM !
Şahsım olarak İŞ BANKASI’na “ÇÖKERDİM” !
Önce şööle bi şekilde arzuhal verirdim :
İŞ BANKASI Genel Müdürlüğü’ne
(Eskiden Ankara’ydı şimdi) İstanbul
Ben Afganistan’da doğdum ve orada büyüdüm. Ancak, MÜSLÜMAN Gardaşlarımızın, biz MÜSLÜMANLARA karşı çıkardığı karışıklık, kan ve KATLİAM yüzünden Türkiye’ye gelmek, kaçmak zorunda kaldım.
Ben, Afganistan’ın esas sahiplerinden olan bir “AHFÂDIM” !
Türkiye çok zor durumdayken, yani 1920'lı yıllardaki kuruluş ve kurtuluş savaşı zamanındayken;
(içerisinde binlerce davar ve naghır sürüsü olan çiftlik sahibi) (ahfâdı olduğum) Dedem’in babası Emanullah Khan’ın biriktirdiği parasını ve Anam Farzanah Wahidi‘nin anası Ninem de kolundaki BİLEZİĞİNİ Türkiye’ye gönderdiğini biliyorum ve bununla da gurur duyuyorum.
Siz de bu paralarla, pek muhterem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun (28.7.2021 tarihinde yaptığı), VEFÂ ve SEVGİ dolu, tarihe yön veren ve (“NANKÖR”) muhaliflere de AYAR çeken konuşmasındaki İKRAR ve İTİRAFTAN anlaşıldığına (ve zaten Babamın da devamlı olarak bize söylediğine) göre İŞ BANKASI’nı kurdunuz.
Şimdi bu Banka, maşâAllah, Türkiye’nin en büyük bankası oldu.
Ve ne garip ve acı bi tesadüftür ki, bizim memleket de (sizin doğdunuzdan 100 sene sonra) BATTI gitti ve aha ben de (ve benim gibi yüz binlerce kişi ile birlikte) MUHACİR durumuna düşüp memleketinize SIĞINMAK zorunda kaldım.
Tabii ki çok zor durumdayım.
Şimdi sizden VEFÂ bekliyorum. Yani dostluğu devam ettirme ve ÖDEME bekliyorum.
Biliyorum ki Türk milleti VEFÂKÂRDIR ve asla BÎVEFÂ veya NANKÖR değildir. Zaten bu hakikatı da sayın Süleyman Soylu beyefendi dünya âleme İKRAR ve İTİRAF etmiştir.
Netice olarak şunu istiyorum:
Kuruluş tarihiniz olan 24 Ağustos 1924’deki kuruluş sermayeniz temel alınarak, o zamanın şartlarına göre düşünülecek meblağın, Dedemin (zenginliği de göz önünde bulundurulmak suretiyle) gönderdiği para ile Ninemin BURMA BİLEZİĞİ hesaplanıp sermayenize olan nisbeti (%’si) tesbit edilerek hisseme düşen miktarın nakit olarak tarafıma ödenmesini talep etmekteyim.
(Takdir edersiniz ki, bööle bi hesap yapmak ancak ve ancak sizin marifetiniz ve bilginiz dahilindedir ve bu hususta size güvenin sonsuzdur)
Aksi takdirde;
Sulh hukuk mahkemesinde İZÂLE-i ŞÜYÛ davası açıp (Bankanızı SATIŞA çıkarmak da dahil olmak üzere) satışta HİSSEME düşecek meblağı almak yoluna tevessül edeceğimi dikkate almanızı rica ediyorum.
Bir de şunu ilave etmek istiyorum:
Tabii ki böyle bir dava şerefli Bankanıza yakışmayacak ve finans camiasında sıkıntılara sebep olacak ve belki DOLAR’ı da yukarı doğru etkileyecek ve tetikleyecektir.
Vereceğiniz nakit para gözünüze büyürse eğer, Bankanızın bir YÖNETİM KURULU ÜYESİ veya Genel Md. Yrd.sı olmaya da razı olabilirim.
Haa şunu da hatırlatmak zarureti hissetmekteyim:
Şahsen ve şifahen görüşme ayarlandığı takdirde SUHÛLETLE düşünme ve istişare imkân ve ihtimali doğacağı ve yani PAZARLIK yapılabileceği için mutlaka daha eyi bi neticeye ulaşılacaktır.
Arzım ve istirhamım bu kadardır.
Afganistanlı Fawad Rashid
Adres: Seyyar, BÎMEKÂN
Ek: 1)Nüfus kayıtları ve
2)İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun konuşmasının video kaydı.
****
Ne dersiniz siz de Afganistanlı olmak istemez miydiniz ?
(Not: Dilekçe, tamamen tarafımdan UYDURULMUŞTUR. Böyle bir şahıs yoktur. Ciddiye alınmasın)
2 Ağustos 2021 (Mümtaz Şahin) 898

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ŞEYHÜLİSLÂM Ali Efendi !

AHLÂKSIZLIĞIN veya NAMUS HAİNLİĞİNİN DİNÎ HÂLİ !

ÂTIL (veya ATELE) BAKANLAR PARTİSİ!

EYVAH Eyvaaahhh ve de Vaaahhh VAHHH!

MÜTEESSİRİM !

Heeeyyy SAVCI Beeeyyy !

OSMANLI’dan BOZKURT’a ÂBİDE-i İRTİŞÂLAR !

UĞURSUZLUK ve İLÂHÎ CEZA (mı ?) !

FELAKET ve MEL’ANET DURUM !