KAHT-ı RİCÂL ve DAVİDOF’un AKLI

KAHT-ı RİCÂL ve DAVİDOF’un AKLI

Şimdiki AKLI OLSA imiş;

12.9.2015’de yapılan AKePe kongresindeki MKYK listesini kabul etmezmiş; bu ülkenin hapishanelerinde Nazım Hikmet, Necip Fazıl da hapis yatmış ya, kendisi de HAPİS yatar imiş; kendisi ASLAN imiş, ÇAKALLARDAN korkmaz imiş ...
Onu öyle yapmaz imiş, şunu da şöyle yapar imiş … falan imiş, filan imiş.
Kendisini KUKLA Başbakan yapmak istemişlermiş;
TOPAL ÖRDEK yapmak istemişler imiş.

Ama yani, ŞİMDİKİ AKLI o zamanlar YOĞ imiş.

Bunu söyleyen Adam, Malezya’da PROF. olmuş ve 2002’den 22.5.2016’ya kadar, önceleri Başbakan R.T.E’ye ve Cumbaşkanı A.Gül’e danışmanlık, sonra Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık, Parti Başkanlığı yapmış olan, “Stratejik Derinlik” sahibi olmakla övünerek Türkiye’yi Suriye’ye sokan, yani Türkiye’nin kaderi ve istikbâli ile oynayarak BERBÂD etmiş olan Ahmet DAVUTOĞLU.

“Şecâat arz eden merd-i kıptî SİRKATİN söyler” misali, hem ŞECÂAT arz ediyor, yani çok YİĞİT biri olduğunu anlatmak istiyor ve fakat farkında olmadan CAHİLLİĞİNİ itiraf ediyor ve hem de aklı sıra GÜNAH çıkarmaya çalışıyor.

Hatırlarsınız;
“IŞİD bir TERÖR örgütü değildir; bir araya gelmiş ÖFKELİ gençlerdir” demiş ve bu “ÖFKELİ” Gençler, MUSUL Konsolosluğumuzun etrafını çevirdiğinde, Meclis’te, “aman tedbir alın Konsolosluğumuzu basacaklar” denildiğinde de, (bazı AKePe milletvekillerinin “deliliniz var mı deliliniz ?” diye sırıtarak dalga geçenlerin yanı sıra) “Onlar bizim DOSTUMUZDUR” diyerek Konsolosluktaki 49 görevlimizin 10.6.2014’te (100 gün müddetle) ESİR ve REHİN alınmalarına göz yuman ve “Ortadoğu’da bizden habersiz YAPRAK bile kımıldayamaz” diyen adamdır.

Şimdi çıkmış, Türkiye’yi KURTARACAĞI iddiasıyla bir Parti kurmuş. Adını da GELECEK Partisi koymuş.

Bu adamın hâli, Devlet idaresinin nasıl KİFÂYETSİZ, ehliyetsiz, liyâkatsiz ellerde kaldığının çok güzel bir göstergesidir
Eski tabirle ve tam manasıyla KAHT-ı RİCÂL örneğidir.
Yani, Devlet idaresinde ADAM KITLIĞININ delilidir.

Bu böyleydi de bundan sonraki daha mı iyiydi ki ?
KAHT-ı RİCÂL’in son moda ifadesi olan “DÜŞÜK PROFİLLİ” biri idi !?

Memleket, her bakımdan KAHT-ı RECÜL (elinden iş gelir adam KITLIĞI) haline GETİRİLMİŞKEN, KAHT-ı RİCÂL olmasına hiç şaşırmamak lazım.

MHP’nin Ordu'dan milletvekili olan (Amerika’ya kızıp da Iphone telefonun üstünde zıplayarak kırarken resim çektiren ve sonra da, “ben hakiki Iphone telefonu kıracak kadar APTAL bir adam değilim. O kırdığım telefon, SAHTEYDİ” diyebilen) MEŞHUUUUURRRR Cemal ENGİNYURT, AKePe’nin Ordu Belediye Başkanı (eski Bakan) HİLMİ GÜLER ve benzerleri için, bu KAHT-ı RİCÂL durumunu (bugünkü gazetede) çok güzel ifade etmiş:

“Belediye başkanları, vekiller şunu iyi bilsinler, Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, bunlar KÖYÜNE MUHTAR olamazdı.”

Evet, KAHT-ı RECÜL içerisindeki memleketimden KAHT-ı RİCÂL manzaraları.

Ne dersiniz, bu manzarayı siz de seyretmekte misiniz ?

22 Mayıs 2020 (Mümtaz Şahin) 838

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

EZAN FALAKASI !

DİNDE ZORLAMA YOKTUR diyenlerle...

Vah benim ZAVALLI MEMLEKETİM !

CeHaPe’nin DARBESİ !

DİN PROFESÖRÜ veya DİN'de PROFESÖRLÜK?

KORKUYORUM Dostlar KORKUYORUM !

LİYÂKAT !

İBAN'ın hatırlattıkları !

Aha size İSLÂMÎ bi “İNOVASYON” (!)