HAZARA TÜRKLERİ UNUTULMAMALI

Mehmet Demir Atmalı

HAZARA TÜRKLERİ UNUTULMAMALI

Hazara Türklerini kim ve kaç kişi biliyor. Unutulmaya yüz tutmuş Hazaralar konusunda birkaç cümle yazmak isterim. Hz. Nuh, Türklerin kurmuş oldukları ve sonraları batan MU kıtasında meydana gelen tufandan sonra gemi ile Atlantis okyanusundan Akdeniz'e kadar gelen Nuh Peygamber'in gemisi Ağrı Dağı'nda karaya oturur ve biraz sular çekilince, ilk kurduğu şehrin adı Nahçıvan'dır.

NAHÇI, Nuh'a inananlara denir.  Çeçenler kendilerini Nahçı olarak tanıtırlar. Nuh bir Türk medeniyeti olan MU medeniyetini kuran Türkler arasında bir ailenin erkek çocuğu olduğuna göre, Nahçıvanlılar halen Türk olduklarına göre Nuh'un Türk soylu olduğunu anlarız. Nahçıvana yerleşen Nuh, oğlu Yasefi Turana gönderdi. Ona ya da adında sihirli bir taş verir ki, kerametler göstersin, insanlar arasında kolayca Nuh'un dinini yayabilsin.

Yasef'in Turan'da, Türk, Hazar, Taruh, Saklar, Çin, Kimer,, Mink, Urum, Urus adında oğulları olur. İşte Hazar ismindeki oğlu, hazar denizine adını verir. Hazarbaycan'ı, Azerbaycan'ı kurar. Bu hazarlar sonraları Hazara Devleti'ni kurarlar. Hazaralar, Hz. Musa döneminde Musa'nın dinine inanırlar. Onlara Musevi derler.

Ancak Osmanlı döneminde Yahudiler sürgün edilirken bu Musevi Hazar Türklerini de, bilgisizlikten dolayı yahudi diye sürgün ederler. Halbuki yahudi ayrı, musevi ayrıdır. Yahudi bir ırk oldu. Musevilik bir ümmetin adı. Musa'ya inananlar anlamına gelir.

Bu kadar sürgüne ve eziyete rağmen Amerika'nın en zengini olan Hazara Türkleri ermeni soykırımı tasarısında ve bazı ekonomik ambargolarda hep Türkiye'nin tarafını tutmuşlardır. Bu Hazar Yahudilerinin birçoğu da İsrail'de yaşamaktadırlar. İsrail'deki Hazar Yahudilerine sen Türk değilsin dediğiniz an sizinle kavga eder. Ben Türk'üm derler. İleride gerçek yahudilerin nüfusu azalmış olacak, İsrail'i Hazara Türkleri yönetecekler. İşte o gün bizim İsrail ile iyi ilişkiler içinde olmamız gereklidir. Onlarsız Turan'ı kuramayız. 

9 Haziran 2021 (Mehmet Demir Atmalı) 1088

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

KONYA'DA VAHŞET!

ÜLKEMİZDE KÜRT TÜRK AYRIMININ OLMADIĞINI NASIL ANLARIZ?

TÜRKÇE İBADET OLUR MU?

YİNE KURBAN VURGUNCULARI PUSUDA!

Kürşatlardan mafya çıkmaz!

ARAP VE TÜRK İLİŞKİLERİ

HÜKÜMET FİYATLARLA BAŞ EDEMEDİ Mİ?

ERMENİLERİN TÜRK VE KÜRTLERE UYGULADIKLARI SOYKIRIM'I BİZ ORTAYA KOYALIM

UZAKLARA UZAKLARA