DÜNYANIN ÇOĞU TÜRKTÜR

Mehmet Demir Atmalı

DÜNYANIN ÇOĞU TÜRKTÜR

Konunun bu noktaya gelmesi şöyle olmuştur. İspanyalılar ve İtalyanlar coronavirüs konusunda Türkiye'nin gerisinde kaldıklarını söylemişler. Ben de onlar üzülmesinler, onlar da Türkler dedim ve konu böyle gelişti. Bakalım ne çıkacak?

Ayrıca, İspanya ve İtalyayı da Türk listesine ekleyebiliriz. İs ile başlayan ülkeler ve yer adları İskit, Sakait, yani Saka İskit Türkleridirler. İspanya da İskit'dir. İtalyanlar adı üzerinde, İTaly, yani İT elinden geldikleri için İTaly demişler. İsveç, İsviçre, İskoçya, kısaca İskandinav ülkeleri de bu İskit kolundan Türktürler. Totemler döneminde Türklerin birçok totemi olmuştur. En başı çeken kurttur. Sonra it, at, koyun, domuz da Türklerin totemleri olmuşlar. Tunguzlar donguz, domuz toteminden adını almışlar. Hunlar, koyun totemini almışlar.

ATilla veya ATina At elinden gelen Türklerdir. ATİNA, latince ATHENA biçiminde yazılınca, bize Ergenemonda yol gösteren dişi kurt ASHENA, ASENA ya, oradan AÇENA ya kadar götürür bizi. GUR u, yani Gurt u, Kurtu totem olarak alan Türkler 24 lü GUR, GURT BOYLARI adında bir teşkilat kurmuşlar. Örneğin, UYGUR, ASGUR, TABGUR YANİ TABURLAR, BELGUR, YANİ BULGAR, SÜGUR, YANİ SÜMER, SİGUR,YANİ SİBİRLER, BİTİGUR, DİGUR, KANGGUR, UTİGUR(ETİGUR, ETİYOPYA, ETİRÜSKLER) GURANİLERDEN GURCU, GURMANC, GUREYŞİ de bu GURT teşkilatının üyeleridirler. Hatta OGUR(OĞUZ) VE FİNOGURları, yani Macar ve Finlandiyalıları da ekleriz. GURALI, GORELİ, KORELİ leri de ekleyebiliriz.

Türkistanın bir de İTeli bölgesi vardır. Biz buna İdil diyoruz. Aslı İTil dir. Yani İTin İli, kısaca İT eli dir. Bu İT elinde dağılan Türklerin soylarının başında veya sonunda İT eki vardır. Örnek. HİT İT, SAKAİT, İSKİT, İTALY, İT BARAK. Bunlar İT elinden dünyaya dağılan Türklerdir. Halen İTalyanların totemi iki çocuk olan Romus, Rumulusu emziren bir köpektir. Bu nedenle İspanya ve İTalyan devletlerini de Türk devletleri arasında sayabiliriz.

9 Ocak 2021 (Mehmet Demir Atmalı) 2623

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GERÇEK TÜRK KİMLİĞİ, TÜRKMEN ALEVİLİĞİNDE GİZLİDİR

KÜRTLERİN ATAYURDU NERESİ

KUYRUK ACISI OLANLARIN ATATÜRK İLE SORUNU VAR

ÖLÜM ÇIĞLIKLARI...

GAZİSİZ, KUVVA-İ MİLLİYESİZ KURTULUŞ BAYRAMI OLUR MU?

ELEKTRİK DUASI OLUR MU?

HDP TABİİ Kİ KAPATILMALIDIR

AZATLIK MEYDANINDA AĞITTAN ZAFERE YENİDEN DİRİLİŞ

SAYIN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AYRIMCILIK ÜZERİNE BİR KONUŞMA