BİR TÜRK YİĞİDİNE VEFA...

Mehmet Demir Atmalı

BİR TÜRK YİĞİDİNE VEFA...

Merhum Abdullah Çatlı nın izinden giden, Kürşad misali Çin Sarayını tek başına basacak ruha, karaktere sahip, Karamanoğlu Mehmet Beyin torunu olmakla övünen bir Türk Yiğidini kaybetmenin üzüntüsü içindeyim.

O hayalen Kürşat ile diz vururdu, Oğuzhan la hakka yürürdü. Kıbrısın kurtuluş törenlerinde Karamanoğullarından Rauf Denktaşla sarmaşdolaş olur, biribirlerine amcaoğlu derlerdi.  O başkanı olduğu Gaziantep Kuvvai Milliye Derneğini alıp Ankara da Çankaya köşküne silahla giren tek kişi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel e Kuvvai Milliye Dersi veren Türk Yiğidi.

Şu veciz sözü ondan öğrendik: KUVVAİ MİLLİYE, ONURLU BİR İNSANIN BAŞININ ALTINDAKİ SİLAHA BENZER. YAPACAĞI HİÇBİR ŞEYİ KALMADIĞI TAKDİRDE, İNTİHAR ETMEYE YARAR. Ondan öğrendik, onurlu bir Kuvvai Milliyeci nasıl olur.

O Belçika da Ülküdaşlarına Kalpak dikerek, KARAKALPAKLILAR adı ile bir gurup kuran ve pkk ya korku salan yiğit.
Geçen hafta Belçika Türk Konsolosluğunun düzenlemiş olduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna Mustafa Kemal Atatürk ün Kalpağı ile katılmış, konsolons ile resim çektirmiş, Belçika basınında ses getirmiş Türk Yiğidi, Belçika da ki pkk yı rahatsız etmiş olmalı ki, bir hafta sonra dükkanında görmediği yerden saldırıya uğramış, bütün çabalara rağmen kurtarılamamıştır. İnternetten aradığımda, telefonu açar açmaz buyur abi derdi. Ölüm haberini duyunca, 6 Ekim günü aradım, Ayetelkürsi yi okuyarak aradım, buyur abi sesini duymayı o kadar istedim ki, abi merak etme yaralandım ama korkulacak bir şeyim yok demesini o kadar istedim ki... Malesef o alışık sesi son kez duyamadım, yıkıldım... Başkan bu şakayı bana yapma bari derken ağlıyordum. Meğer şaka yapmıyormuş...

O benim Kuvvai Milliye Başkanım, dostum, kardaşım, Ülküdaşım Mehmet Özkaraman, Belçika da, Avrupa da kalpağı ile Türkiye Cumhuriyeti ni temsil ediyordu adeta. Genç yaşta vefat haberi arkadaşları olarak biz Kuvvai Milliyecileri yıktı, yaktı bıraktı. Bir dağ  devrildi. Bir yiğitin sırtını yere getirdi kahpeler. Allahım sabır ver bizlere.  Ailesine de sabır ver. Mekanı cennet olsun. Tüm Kuvvai Milliyecilerin başı sağ olsun.

8 Kasım 2019 (Mehmet Demir Atmalı) 1550

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

MASKE TAKMIŞ GİBİ YAPARAK KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ

TARİHİNİ BİLMEYENİ, GÜN GELİR DÖVEREK ÖĞRETİRLER

İSTANBUL'UN 2. FETHİ NEDEN KUTLANMIYOR?

ALEVİLİK DİN Mİ, MEZHEP Mİ, TARİKAT MIDIR?

EV EKONOMİSİNE ÇÖZÜM

15 TEMMUZ 600 YILLIK BİR İNTİKAMIN PROVASI İDİ

CORONA VİRÜS BİZİ HİZAYA GETİRECEĞE BENZİYOR

MAKSAT DEVLETİ AYAKTA BİLSİNLER

İSLAMDA TEBLİĞ SORUNU