Seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde 'Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde 'Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Bazı kesimlerin kendi başarısızlıklarını seçimleri yöneten kurullara yöneltenlere hep şahit olduk.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz.

Seçmen kütükleriyle ilgili iddialar her seçim dile getirilir. Sistemden kaynaklanan sorunların asıl mağduru AK Parti.

Ay sonunda Ankara'da tüm adaylarımızla biraraya gelip manifestomuzu açıklayacağız. Yarından itibaren arkadaşlarımız illere dağılmaya başlıyor. 31 Ocak'ta yapacağımız büyük tanıtım toplantısı ve manifesto toplantımıza kadar bu süreci bitirmiş olacağız. Aday belirleme sürecinde yaşanan her şey geçmişte kaldı.

Türkiye maruz kaldığı tuzaklara rağmen demokratik huku devleti ilkesinde taviz vermedi.

Bazı kesimlerin başarısızlıklarını seçimleri yöneten kurullara yöneltenlere hep şahit olduk. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz.  Seçmen kütükleriyle ilgili iddialara her seçim dile getirilir. Sistemden kaynaklanan sorunların asıl mağduru AK Parti.

504 BİN ÜYENİN KAYDI BULUNAMADI

AK Parti'nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 binini seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık. Bir başka ifadeyle partimizin üyesi olan, yüzde 1'lik seçmen kaybımız var.  Mernis'te adres kaydı olmadığı için listelerde yer almayan 375 bin kişi var ki teşkilatlarımıza önemli görevler düşüyor. 24 Haziran seçimlerinden ilçe değiştiren 1.5 milyon seçmen bulunuyor.  Bunların 222 binden fazlası bizim üyemiz, onları yakın markaja alacağız.

Bu yıl ilk defa oy kullanacak 1 milyon seçmenin varlığı çok önemli. İlk defa oy kullanacak 1 milyon kişiyi yakın markaja alalım, yanlışa düşmesini engelleyelim.

Kimsenin AK Parti'ye oy verme borcu yok. Davamızla, duruşumuzla, hizmetlerimizle halkımızı ikna edeceğiz. Siyaset, milleti kendinden nefret ettirme değil, millete kendini sevdirme, kabul ettirme sanatırdı.

"HER ŞEY İNSANDA BİTİYOR"

Daha çok insana ulaşmak için sosyal medya gibi araçlar gelişmiş olabilir ama her şey insanda bitiyor. İnsanlara değerli olduklarını göstermek için doğrudan iletişime geçin, Sanal ortamda olmaz. 10 milyonu aşkın üyemizi nasıl çalıştıracağız? Bunun üzerinde duracağız. Biz milletimizin bize görev verdiği emanetçileriz. AK Parti her seçimi bir imtihan olarak görür. Kolay imtihan olmaz, sürekli bir imtihan içindeyiz.

Türkiye'ye zarar verme pahasına hedeflerine ulaşmayı meşru görenler oldu. Bir yanda terör örgütlerine karşı dimdik duranlar, diğer tarafta ise terör örgütleri ile kolkola girenler var.

Türkiye ekonomisi üzerinde kara bulutlar toplamaya çalışanların daha önceki tahminlerini gerçekleşenler de ortada. Türkiye'yi batmış gibi gösterme gayretinde olanlara bir kez daha derslerini vereceğiz.

11 Ocak 2019 (Haber Merkezi) 1111

Yorumlar (0)

Yorum Yaz