USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Rasim Kaan Aytoğu niçin gündemde?

Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu gündemdeki yerini koruyor. Peki Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu niçin gündemde? Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu kimdir, nereli ve ne iş yapıyor?

Rasim Kaan Aytoğu niçin gündemde?
26-06-2022 15:21
27-06-2022 00:34
Google News

Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu kimdir? Kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor?

Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu gündemdeki yerini koruyor. Peki Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu niçin gündemde? Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu kimdir, nereli ve ne iş yapıyor?

Cem Küçük yaptığı bir açıklamada, “Sedat Peker blöf yapıyor. Elinde belge falan yok” dedikten hemen sonra TGRT’nin sahibi İhlas Holding CEO'su AKP Milletvekili adayı Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu’na ait olduğu söylenen eşcinsel birliktelik görüntüleri sosyal medyaya düştü. Sedat Peker’e bağlı anonim bir Twitter hesabından paylaşılan videoda Rasim Kaan Aytoğu'nun bir grup erkekle birlikte olduğu iddia ediliyor.

Görüntülerin ardından sosyal medyada gündem olan Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu'nun kim olduğu araştırılıyor. Aytoğu ile ilgili merak edilenler ve tüm bilinenler... 

caxpuxnwyaentok.jpg

RASİM KAAN AYTOĞU KİMDİR?

Rasim Kaan Aytoğu, 1961'de İzmir Karşıyaka’da doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’nden sonra 1982 yılında ABD’de University of Illinois Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Aytoğu, aynı zamanda Endüstri Yüksek Mühendisliği’nden şeref listesinde başarı ile mezun oldu.

1988’de Başbakanlık tarafından Harvard Universitesi ABD İşletme Yönetimi Programına gönderildi. 1989 yılında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından Birleşik Krallık Kamu İdaresi Enstitüsü’ne gönderildi ve Kamu Yönetimi Uluslararası Finansman Programı’nı bitirdi.

caxpujawuaaomdd.jpg

T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda Planlama Uzmanı, Güneydoğu Anadolu Projesinde (GAP) Direktörlük ve T.C. Gazi Üniversitesinde Fen Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi olarak yer aldı.

İstanbul Altın Rafinerisi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı, İstanbul Altın Borsası Kurucu Genel Sekreterliği, T.C. Başbakanlık Başbakan Başmüşavirliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanlığı, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAS, KÜLTÜR A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Dubai’de Tanmiyat Yatırım Holding Grubu’nda İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding’te Finansman Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Üyesi, Kiler Holding Şirketler Grubu’nda Finansman Grup Başkanlığı yapmıştır.

Avukat Esin Aytoğu ile evlidir ve Çağatay Oğuzhan Aytoğu adında bir oğlu vardır.

fwmgzrbxgaa7znu.jpg

AKP İzmir milletvekili adayıdır.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü