İBB Meclisi’nde gergin anlar!..

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben meclis başkanıyım. Elini indir, sakin ol. Haddini bildiririm sana. Sayın Grup Başkanvekili terbiye sınırlarını aşan üyeni uyar" şeklinde uyarıda bulundu.

İBB Meclisi’nde gergin anlar!..

İBB Meclisi'ndeki oturumda İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'ın konuşması sırasında AKP sıralarından yükselen "Sen ne bağırıyorsun" sözlerine kızan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben meclis başkanıyım. Elini indir, sakin ol. Haddini bildiririm sana. Sayın Grup Başkanvekili terbiye sınırlarını aşan üyeni uyar" şeklinde uyarıda bulundu.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin kasım ayındaki ilk oturumu İBB Saraçhane Hizmet binasında gerçekleştirildi. Oturumda ilk sözü İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan aldı.

Konuşmasında ekonomik gelişmeleri eleştiren Özkan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı kastederek “Damadın dediği gibi ekonominin Nisan’dan Mart’tan, Kasım’ın Ekim’inden daha iyi olduklarını zannettikleri bu dönemde” dedi. Bu sözler üzerine AKP’li üyelerin olduğu bölümden itirazlar yükseldi.

“ELİNİ İNDİR HADDİNİ BİLDİRİRİM SANA”

Ortamın bir anda gerilmesi üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu devreye girerek tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Salondan yükselen “Sen ne bağırıyorsun” ifadesine sert tepki gösteren İmamoğlu, “Ben bağırmıyorum, ben meclis başkanıyım. Elini indir, sakin ol. Haddini bildiririm sana. Sayın Grup Başkanvekili terbiye sınırlarını aşan üyeni uyar” şeklinde konuştu.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

 

11 Kasım 2019 (Haber Merkezi) 1862

Yorumlar (0)

Yorum Yaz