Grandi, Gaziantep Hukuk Kliniğini ziyaret etti

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Gaziantep’te Gaziantep Hukuk Kliniği’ni de ziyaret etti.

Grandi, Gaziantep Hukuk Kliniğini ziyaret etti

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te Gaziantep Hukuk Kliniği’ni de ziyaret eden Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi Gaziantep Hukuk Kliniği Sorumlu Avukatı Mehmet Serkan Ergün’den sığınmacılarla ilgili yürütülen hukuki süreç hakkında çeşitli bilgiler aldı.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi Türkiye temasları kapsamında yanındaki heyet ile birlikte Türkiye Barolar Birliği ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ortak projesi olan Gaziantep Hukuk Kliniğini ziyaret ederek Gaziantep Hukuk Kliniği Sorumlu Avukatı Mehmet Serkan Ergün’den bilgi aldı.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi’nin Gaziantep ziyaretini ve özellikle Gaziantep Hukuk Kliniğini ziyaretini önemsediklerini ifade eden Gaziantep Hukuk Kliniği sorumlu Avukatı Mehmet Serkan Ergün “Bu ziyaretle  Hukuk Kliniğinin yapmış olduğu çalışmalarda hangi noktaya geldiğinin anlaşılması açısından olduğu kadar ülkemiz, şehrimiz ve kuruluş amaçları için de çok önemli bir ziyarettir. Mülteci ve sığınmacıların etkin ve doğru hukuki yardıma erişimlerinin arttırılması noktasında önemli bir rol üstleniyor gerek yurtiçi, gerekse yurtdışından önemli ve pozitif geri bildirimler alıyoruz.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ve beraberindeki heyetin ziyareti ve verdikleri mesaj çok önemli ve değerlidir. Gaziantep Hukuk Kliniği’nin uluslararası koruma başvuru sahiplerinin, geçici  koruma altındaki kişilerin,  nitelikli hukuki yardıma erişimlerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Sadece danışanlara ve ihtiyaç sahiplerine değil, tüm Türkiye’de ki Avukatlara da destek vermekteyiz. Gaziantep Barosu başta olmak üzere ulusal ve uluslararası tüm Sivil Toplum Kuruluşları ve kamu birimleriyle uyum içerisinde çalışıyoruz” dedi. 

16 Eylül 2021 (Haber Merkezi) 892

Yorumlar (0)

Yorum Yaz