Erdoğan: Bu milletin valisine 'it' diyen bir insandan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Biz Birlikte Türkiye'yiz Buluşması'nda konuştu.

Erdoğan: Bu milletin valisine 'it' diyen bir insandan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Biz Birlikte Türkiye'yiz Buluşması'nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'ORDU VALİSİNE SABIRLI OL SEÇİMDEN SONRA AÇARSIN DEDİM'

- Türkiye Cumhurbaşkanı olarak milletin emanetini sırtında taşıyan bir kardeşiniz olarak her fırsatta şu uyarıyı yapıyorum. Siyaset asla sıfır toplamlı bir oyun değildir. İnsanları ortak değerler, idealler etrafında bir araya getirmek sanatıdır. Siyaset ayrıştırmak için değil, birleştirmek, kutuplaştırmak için değil gönülleri biraraya getirmek için yapılır. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın anahtarı birlik siyasetidir. Her kim siyaseti insanımızı birbirine kırdırmanın aracı haline getiriyorsa açık söylüyorum o bu millete ihanet içindedir.  Çıkarı ve menfaati için Türkiye gemisinin altını oyuyorsa bu millet onları asla affetmeyecektir. Her kim Meclis kürsüsünü, iftira kürsüsüne çeviriyorsa sadece kendi itibarını değil siyasetin itibarını da yok ediyor demektir. Bu milletin valisine 'it' diyen bir insandan siyasetçi olmaz, bunu böle bilin. Ardından da 'Ben it demedim, basitleşme dedim'. Sen kime anlatıyorsun. Görsel medya bunu tespit etmiş. Valimiz feraset sahibi, bana şunu söyledi; 'Başkanım bu seçim arifesinde davayı açarsam, doğru olur mu düşünüyorum' dedi. Ben de kendisine 'Sabırlı ol seçimlerden sonra açarsın' dedim.

'KAÇ DAKİKA GÖRÜŞTÜLER HEPSİNİN BİLGİLERİ ELİMİZDE MEVCUT'

- Devletin valisi Cumhurbaşkanının o ildeki temsilcisi demektir. Onu da geç bir tarafa. Geçen akşam bir televizyon kanalında değil tüm televizyonlarda yayına giren olaylarda o moderatör denilen zat, ona bütün neler sorulacağının bilgilerini veriyor. Böylece bir televizyon programa çıkılıyor. Sayın Yıldırım'a böyle bir bilgi verilmiyor. Bu şahsa veriliyor ve inkar ediyor. Ama ne oldu? Yerin kulağı var, unutma. Ve Marmara Otel'de nasıl bir araya geldiler, kaç dakika görüştüler hepsinin bilgileri şu anda elimizde. Bu ahlaki değildir, gayriahlakidir. Ahlaksızlıktır bu, böyle bir şey olamaz. İnşallah Pazar günü milletimizin ferasetiyle kaybedeceklerdir. Siyasi yarışı kavgaya dönüştürmenin hele hele Türk siyasetine nefret söylemi bulaştırmanın hiç kimseye faydası yoktur.

'23 HAZİRAN'DA BELEDİYE BAŞKANIMIZI SEÇECEĞİZ'

- Gezi olaylarından çukur ve DEAŞ terörüne kadar devletin içine sızmış FETÖ'cü alçakların milleti galeyana getirmek için neler yaptıklarını çok iyi hatırlıyoruz. Hepimiz çok dikkatli olacak, mahalle, çevre, oturduğumuz apartman ve semtlerde birilerinin ortamı germesine asla müsaade etmeyeceğiz. Demokrasimize, milletimize, birlik ve beraberliğimize kınalı kuzuların kanlarıyla sulanan bu aziz vatana sahip çıkacağız. Tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet diyerek Rabia'mıza sahip çıkacağız. Bir olacağız, iri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 23 Haziran İstanbullular günü olarak bir kez daha sandığa gidecek, büyükşehir belediye başkanını seçeceğiz. Benim size İstanbul'a neler yaptığımızı herhalde anlatmama gerek yok. Bunları en iyi bilen sizlersiniz. İnşallah Binali Bey'i seçeceğiz. Şimdiden seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

'4 GÜN İÇİNDE ÇALIŞIRSAK İSTANBUL LAYIK OLDUĞU İDAREYE KAVUŞUR'

- Rakip aday diyor ki, 'hırsız kim?'. Söyleyeyim. Bir oyların çalınması hırsızlar var iki usulsüzlükler var. Usulsüzlük hukuki ifadedir, çalınması olayı siyasi ifadedir. 29 binden oylar 13 bine iniyorsa bunu siyasetçi olarak bir şeyle ifade edeyeceğiz. Demek ki 16 bin oy çalınmıştır. Bunu görmemiz lazım. Neticede ne diyor, önce YSK üyelerine güvendiklerini söyleyenler daha sonra ne dediler, 'YSK'da çete var' dediler. Onların işine gelmeyen neticeyi YSK açıklayınca bu defa YSK'nın çetelerden oluştuğunu ifade ettiler. Bunlar için menfaat herşeyin üzerindedir. Ama hak inşallah tecelli etti tecelli edecek. Biz 4 gün gayet başarılı bir şekilde çalışırsak İstanbulumuz layık olduğu idareye kavuşur.

19 Haziran 2019 (Haber Merkezi) 987

Yorumlar (0)

Yorum Yaz