Bayram günü vatandaşa bu yapılır mı?

Tekirdağ Çorlu’da sokağa çıkma yasağının ilk günü, polisin bir vatandaşı evinin önünde darp ettiği iddia edildi. Valilik ise o polislerin açığa alındığını açıkladı.

Bayram günü vatandaşa bu yapılır mı?

Tekirdağ Çorlu’da sokağa çıkma yasağının ilk günü, polisin bir vatandaşı evinin önünde darp ettiği iddia edildi. Valilik ise o polislerin açığa alındığını açıkladı.

 

 

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, polisin evinin önünde oturan Dursun Gültaş’a, “Şerefsizler içeriye girsenize” diyerek bağırdığı iddia ediliyor. Gültaş’ın polise yanıt vermesi üzerine polis ekipleri, tüm aileye saldırıyor. Görüntülerde, 4 araçtan inen 8 polis tarafından aileye joplarla saldırıldığı görülüyor. Polis aracının önünde sırayla yere yatırılarak ters kelepçe yapıldığı görülürken olayın son dakikalarında arka arkaya bile “destek” ekip geliyor.

YouTube kanalına da aynı videoyu yükleyen Ali Osman Önder isimli vatandaş sosyal medyada yayınladığı videoda olayı şöyle anlatıyor:

“Dursun Gültaş. Aslen Sinoplu. Kendi halinde bir gariban. Tek suçu evinin önünde oturması. Görgü tanıklarının iddiasına göre, Tekirdağ Çorlu’da silahtarağa mahallesinde evinin önünde otururken devriye gezen bir polis kendisine, ‘Şerefsizler içeriye girsenize’ diye bağırıyor. Vatandaş da polise, ‘Bu üslup devletimizin polisine yakışmıyor’ diye tepki gösterince, polis ‘Kes sesini lan’ diyerek Dursun Gültaş ve ailesine girişiyorlar. Tam 4 araba ekip ailenin tamamını dövüyorlar. Görüntüyü çeken kişi fark edilince ellerinden görüntüyü almak için onun da peşinden bulunduğu yere gidiyorlar. Polis devletimizin polisidir. Polisin bu davranışı kabul edilemez. Her daim polise, askere dua eden bu millete bu zulüm yapılmamalıdır.”

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Tekirdağ Valiliği, ekiplerin sokağa yasağının ihlal edildiği ihbarı üzerine olay yerine gittiklerini belirterek şunları söyledi:

Olay yerinde bulunan iki şahıs görevli memurlara mukavemet göstererek linç etmekle tehdit etmişlerdir.

Akabinde hakaretlerde bulunmaları üzerine şahıslar etkisiz hale getirilmiş, bir şahsın üzerindeki mandallı sustalı diye tabir edilen bıçak rızaen teslim alınmış, şahıslara sokağa çıkma yasağını ihlal ettiklerinden dolayı idari işlem yapılmıştır.

GÖREVDEN ALINDI

Görevli Memura Mukavemetten konu ile ilgili nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'na bilgi verilerek alınan talimatlar sonrasında Şüpheli şahıslar 25.05.2020 günü öğleden önce hazır edilecektir bilgisi alınmıştır.

Olayda aşırı güç kullandığı iddia edilen görevlilere işten el çektirilmiş ve haklarında Adli ve İdari soruşturma başlatılmıştır.

GÖRÜNTÜLERE TEPKİ YAĞDI

Görüntüler sosyal medya üzerinden vatandaşlar tarafından paylaşılırken, emniyet ekiplerinin sert müdahalesine tepki yağdı. Emniyet ekiplerinin olayı videoya kayıt alan vatandaşlara da tepki gösterdiği öğrenildi.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

25 Mayıs 2020 (Haber Merkezi) 4473

Yorumlar (0)

Yorum Yaz