Bakan, 'marjinal' dediği köylülerin yanına gitti!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, marjinal dediği İkizdere köylülerinin sorularına cevap vermek yerine bölgeden hızla uzaklaştı.

Bakan, 'marjinal' dediği köylülerin yanına gitti!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, marjinal dediği İkizdere köylülerinin sorularına cevap vermek yerine bölgeden hızla uzaklaştı. Köylüler, Bakan Karaismailoğlu'nu protesto etti.

 

 

Rize'nin İkizdere ilçesinde Cengiz İnşaat'ın İyidere Lojistik Merkez ve Liman inşaatı için İşkencedere Vadisi'ne kurmak istediği taş ocağına karşı bölge halkının mücadelesi devam ederken; geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında taş ocağına karşı direnen köylülüleri 'marjinal gruplar' diye adlandıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün bölgeye gitti.

''BURAYI KAŞIMAK İSTEYENLER VAR''

Rize’de gazetecilere açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, bölgedeki yurttaşların taş çıkarma girişiminden rahatsız olduğunu ve bu kesimlerle görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.
Karaismailoğlu burada yaptığı açıklamada marjinal grup iddiasını devam ettirerek, ''Rizelilerle birlikte, onların destekleriyle birlikte yapmanın çabası içerisindeyiz. Rizeliler başımızın üstünde ama maalesef buraya gelip burayı kaşımak isteyen arkadaşlarımıza tavrımız böyle olmayacaktır. İnşallah bu işi de Rizelilerle, İkizderelilerle beraber bu işi, bu bölgeye yapılacak kıymetli yatırımı hep birlikte yapacağız” ifadelerini kullandı.

MARJİNAL DEDİĞİ KÖYLÜLERİN YANINA GİTTİ

Taş ocağına karşı mücadele eden köylüler, öğlen saatlerinden itibaren bakan ile görüşmek için beklemeye başladı.

Ancak Rize'deki temaslarının ardından taş ocağının yapılmak istendiği bölgeye büyük bir araç konvoyu ile giden Karaismailoğlu, önce şantiye alanına gitti.

Şantiye alanının ardından köylülerin yanına koruma ordusu ile giden Karaismailoğlu, söz konusu liman inşaatı için ihtiyaç duyulan taşın sadece İkizdere'de olduğunu, burada kurulacak taş ocağının bölgedeki istihdama katkı sağlayacağını öne sürdü.
Bakan'ın ''Devletimiz bir para ayırmış bütçesinden buraya büyük bir yatırım yapacak. Bu yatırımın buraya yapılması lazım'' sözleri ise dikkat çekti.

KÖYLÜLER TEPKİ GÖSTERDİ

Karaismailoğlu'nun sözlerine tepki gösteren köylüler, taş ocağının istemedikleri bir kez daha dile getirdi.

Taş ocağının çalışmaları nedeniyle uyuyamadıkları söyleyen köylülere Karaismailoğlu, ''Haklısın ama devlet buraya yatırım yapacak iki yıl dolmadan çıkıp gideceğiz'' ifadelerini kullandı.

Bakanın 'ikna' çabalarına rağmen köylülerin, taş ocağını istemediklerini ısrarla ifade etti.

DİNLEMEDEN DÖNÜP GİTTİ

Bakan Adil Karaismailoğlu, köylülerin tepkilerine cevap vermek yerine alandan korumalarının eşliğinde uzaklaştı.

Köylüler, bakanın bu tavrını alkışlarla protesto etti.

Kaynak: Gerçek Gündem

 

 

10 Mayıs 2021 (Haber Merkezi) 1543

Yorumlar (0)

Yorum Yaz