Akit TV'de sağlıkçılara çok ağır sözler!..

Akit TV'de yayınlanan bir programda Yeni Akit gazetesi haber müdürü Murat Alan, sağlıkçılar hakkında ağır sözler sarf etti.

Akit TV'de sağlıkçılara çok ağır sözler!..

Akit TV'de yayınlanan bir programda Yeni Akit gazetesi haber müdürü Murat Alan, sağlıkçılar hakkında ağır sözler sarf etti. 6 bin liradan aşağı maaş alan hemşire olmadığını söyleyen Alan, sağlıkçıların sürekli 'özlük hakları' meselesini getirmesinden şikayet etti!

 

 

Sağlıkçıların bu yaşadığımız kriz ortamında özlük hakları gibi konuları açmamaları gerektiğini söyleyen Alan, şunları söyledi:

“Afrin’e ordumuz gideceği zaman subaylarımızın ‘bizim özlük haklarımızı verin’ demesi gibi. Yahu biz bunu mu konuşuyoruz? TSK’nın oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız, yoksa sizin özlük hakları konusunu mu? (…) Bu ne biliyor musunuz? ‘Rüşvetimi ver susayım’ mantığı gibi bir şey.”

Vatandaşlar ise Murat Alan’ın bu sözlerine büyük tepki gösterdi. Başta sağlıkçılar olmak üzere vatandaşlar, Twitter’da #MuratAlanHaddiniBil etiketiyle kampanya başlattı. Yayın esnasında seyircilerden tepkilere ise Murat Alan “kanalı değiştirsinler o zaman” diye cevap verdi.

 

 

17 Ocak 2021 (Haber Merkezi) 1520

Yorumlar (0)

Yorum Yaz